9876543210

1 października - Dzień Polskiej Muzyki

Strona główna » Aktualności Dodano: 2019-09-30

Kampania Dzień Polskiej Muzyki ma na celu promocję polskiej muzyki oraz wsparcie polskiego rynku muzycznego!

1 października o g. 10.00 największe polskie rozgłośnie radiowe oraz telewizje muzyczne przez całą godzinę będą grały tylko polską muzykę!

Ponadto tego dnia na antenach radiowych i telewizyjnych będzie można usłyszeć jej znacznie więcej niż zwykle. Kampania będzie widoczna także w największych platformach streamingowych. W serwisie Spotify tego dnia pod szyldem "Dzień Polskiej Muzyki" będą wyróżnione playlisty z polską muzyką.  

Dodatkowo największe bileterie i sklepy muzyczne w kraju przygotują specjalne atrakcje i promocje dla funów
i odbiorców muzyki. W ramach akcji bileteria Eventim oferuje swoim klientom voucher o wartości 10 PLN na zakup biletów na koncerty oraz dodatkowe promocje, którymi objętych będzie około 60 koncertów polskich artystów. Kampania w serwisie Eventim potrwa przez cały październik, w ramach akcji Jesień z Polską Muzyką. Ponadto w działania promocyjne włączą się bileterie eBilet i Ticketmaster oraz sieć sklepów Empik.
1 października we wszystkich salonach Empik w Polsce będzie emitowana wyłącznie polska muzyka. Ponadto tego dnia będzie można kupić wybrane płyty w promocyjnych cenach.

Wśród partnerów kampanii są m.in. radio RMF, RFM MAXXX, RMF Classic, Radio ZET, Radio ESKA, Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, Radio WAWA, telewizja MTV Music Polska, 4FUN.TV, 4FUN DANCE, 4FUN GOLD, ESKA TV, Spotify, eBilet, Eventim, Ticketmaster i wielu innych.  Na stronie kampanii  na bieżąco ogłaszamy kolejnych partnerów.

Zapraszamy wszystkich artystów, firmy i organizacje rynku muzycznego do włączenia się w akcję!

Zachęcamy wszystkich funów i odbiorców muzyki do wspierania swoich ulubionych artystów! Pokażcie tego dnia, jak bardzo szanujecie ich twórczość i posłuchajcie polskiej muzyki w radiu, telewizji, Internecie, gdziekolwiek będziecie. Wyraźcie swoje uznanie dla pracy polskich artystów kupując tego dnia płytę, bilet na koncert, subskrypcję w serwisie streamingowym. Dzięki funom i odbiorcom muzyki, artyści mogą się rozwijać i tworzyć coraz lepszą muzykę. Pragniemy, aby ta kampania stała się impulsem dla jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju polskiego rynku muzycznego, by dzięki temu polscy twórcy mieli większe szanse na rozwój swoich karier za granicą, a polski rynek muzyczny był bardziej zauważalny i doceniany.

Zarówno światowy jak i polski rynek muzyczny rośnie systematycznie od 2014 roku. Odczuwają to zarówno wytwórnie, dystrybutorzy cyfrowi jak i rynek koncertowy. Sprzedaż muzyki w Polsce rośnie jednak znacznie wolniej niż na świecie. W 2018 r. polski rynek muzyczny zanotował wzrost o ok. 2,9%, podczas gdy średnia globalna to 9,7%. Wydatki w Polsce na zakup muzyki per capita to zaledwie 8,4 zł rocznie! Polska zajmuje 10. pozycję na świecie pod względem wartości rynku sprzedaży fizycznej. Biorąc pod uwagę całkowity udział Polski w światowym rynku sprzedaży muzyki, znajdujemy się niezmiennie od lat  w okolicy miejsca 22.

Kampania Dzień Polskiej Muzyki ma za zadanie uświadomienie słuchaczom, że to oni kształtują wartość
i pozycję polskiego rynku muzycznego na świecie, tak samo jak artyści. Mamy nadzieję, że w efekcie tej kampanii, Polacy chętniej będą wspierać artystów i rodzimy rynek muzyczny przeznaczając na zakup muzyki, bez względu na format, swoje środki, a tym samym wartość Polski w światowym rankingu będzie rosła.

W tym roku kampania obejmie cały kraj, by w kolejnych edycjach przekroczyć jego granice.

Organizatorem kampanii jest agencja Artistars.

Kampanię na bieżąco będzie można śledzić na facebooku na stronie: https://www.facebook.com/Dzień-Polskiej-Muzyki-116193429772382/