012345678

Artyści kabaretowi w warszawskim Coco.

Strona główna » Aktualności Dodano: 2020-03-11

Najpopularniejsi polscy artyści komediowi razem na scenie! Co środę, podczas wieczorów improwizacji w Coco na Kabatach.

 

4 marca, w lokalu Coco (Aleja Komisji Edukacji Narodowej 22) na Kabatach odbył się premierowy występ, inicjujący działalność sceny impro w Warszawie. W każdą środę o 20:00 miejsce tu będą miały niepowtarzalne spektakle, gwarantujące wieczory pełne śmiechu i pozytywnych emocji. W Coco występują m. in. członkowie Kabaretu Hrabi, czy Igor Kwiatkowski.

Czym jest improwizacja teatralna? To spektakle bez scenariusza. Komediowy jazz, w którym to widz decyduje m. in. o miejscu akcji, zawodach postaci, czy ich największych marzeniach. W ten sposób aktor nie ma czasu na zaplanowanie scenki wcześniej - musi zaufać swojej kreatywności, błyskotliwości, sztuce szukania skojarzeń oraz umiejętności gry na partnera. Wieczory w Coco złożone są w różnorodnych gier impro, stawiających artystów przed kolejnymi wyzwaniami: improwizowane piosenki, wzajemne podkładanie sobie głosu przez aktorów, kwestie rozpoczynające się kolejnymi literami alfabetu.... - a wszystko okraszone niepowtarzalnymi inspiracjami publiczności. To właśnie te sugestie sprawiają, że widz może poczuć się jak prawdziwy reżyser udanej komedii.

 


 

Sceną zarządza Katarzyna Michalska - matka założycielka Teatru Improv Ab Ovo - najstarszej grupy improwizatorów w Polsce, rozbawiającej sale już od dekady. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, zna ona ponad 100 gier impro - mogą więc mieć Państwo pewność, że każda środa w Coco będzie inna, a dzięki temu - ciekawa i wciągająca.

 

Potencjał komediowy jest w Coco niepowtarzalny, dzięki znanym wszystkim artystom, którzy brać będą udział w tych improwizowanych wystąpieniach:

 

  • Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer i Łukasz Pietsch (przy pianinie) z Kabaretu Hrabi;
  • Igor Kwiatkowski - artysta komediowy, kiedyś Kabaret Paranienormalni;
  • Bartosz Gajda - artysta komediowy, kiedyś Kabaret Łowcy.B;
  • Piotr Miazga - aktor filmowy i telewizyjny;
  • Katarzyna Michalska, Michał Głowacki, Jan Aleksandrowicz-Krasko oraz Andrzej Perkman (przy pianinie) z Teatru Improv Ab Ovo.

 

Skład jest jednak za każdym razem inny, dając aktorom szansę na zmierzenie się z improwizacją w różnych zestawieniach.

 

Środowe wieczory impro zapewniają nowe spojrzenie na humor Polsce. Twarze znane z telewizji prezentują się tu w kameralnym gronie - bez festiwalowych jupiterów i pstrokatej scenografii. Natomiast pozbycie się z prezentowanych scenek tematów politycznych, religijnych lub jakkolwiek urażających - czyni tutejsze widowisko otwartym na każdego widza - niezależnie od poglądów.


Tym bardziej pragniemy więc zaprosić na kolejne występy - w każdą środę od godziny 20 do 22, w lokalu Coco (Aleja Komisji Edukacji Narodowej 22) - tuż koło metra Kabaty. Bilety nabyć można na miejscu. Cena to 50 zł od osoby (w tym do wyboru lampka wina, małe piwo lane lub napój). Ze względu na kameralny klimat wydarzeń, liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/487539161934749/