9876543210

Biała Łódź. Wernisaż wystawy. 10.07.2015 godz. 19.00. Wystawa we współpracy z Galerią Białą z Lublina

Strona główna » Polecamy Dodano: 2015-07-06

Na zdjęciu praca Mariusza Tarkawiana.

„Biała Łódź”

Prace artystów związanych z Galerą Białą z Lublina

Otwarcie: 10.07. 2015 godz. 19.00

Czas trwania: 10.07. - 28.08. 2015


Wystawa „Biała Łódź” to kolejne przedsięwzięcie opierające się na współpracy z galerią z innego miasta. W 2013 roku Galeria Manhattan pokazywała prace ze zbiorów Galerii Bielskiej BWA, w 2014 roku prezentowała prace z Kolekcji Regionalnej Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie.

Tym razem wspólnie z Galerią Białą z Lublina, pragniemy przybliżyć dorobek artystów debiutujących lub wielokrotnie się prezentujących w tym znanym i cenionym lubelskim miejscu artystycznym. Tytuł wystawy nie jest przypadkowy, to z jednej strony sygnał o obecności Galerii Białej w naszej przestrzeni, z drugiej przewrotna gra słowna, stanowiąca kontrast do żywiołowej sztuki na niej prezentowanej. Prezentacja „biała” jest bowiem tylko z nazwy, jakby na przekór ascezie i subtelności z jakimi kolor się ten kojarzy, prace prezentowane na wystawie to istne wulkany barw, form i kształtów. Drzemiąca w nich witalność stwarza możliwość dialogu raczej z dynamiczną, pełną energii, hałaśliwą ulicą Piotrkowską niż ze spokojną, oddzieloną od niej szybą, enklawą ciszy jaką jest wnętrze galerii.
Jest to pokaz kameralny i nie ma charakteru wystawy "reprezentacyjnej", choć niektórzy artyści odgrywają ważną rolę w aktualnej sztuce.

 

Artyści biorący udział w wystawie:

Viola Głowacka

Jan Gryka

Anna Nawrot

Robert Kuśmirowski

Edmund Okstom

Kamil Stańczak

Mariusz Tarkawian
 

Galeria Manhattan
Łódź, ul. Piotrkowska 118