9876543210

BITWA, JAKIEJ DOTĄD NIE BYŁO

Strona główna » Imprezy Dodano: 2015-11-23

BITWA, JAKIEJ DOTĄD NIE BYŁO

 

11 grudnia 2015 w klubie Alchemia zmierzą się ze sobą dwa z pozoru oderwane od siebie muzycznie gatunki – jazz oraz hip-hop. Na ringu stworzonym przez Krakowską Scenę Muzyczną pojawi się Gadabit, Aladdin Killers i Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio.

 

Czy będzie to prawdziwa bitwa, czy raczej pokojowy sparing? Czy oba światy stoją w prawdziwej opozycji, czy raczej wzajemnie się przenikają? Hip-hop niejednokrotnie odwołuje się do jazzowej tradycji, ale może inspiracja działa również w drugą stronę?

 

Koncert-eksperyment, który może otwierać na zupełnie nowe, muzycznie doznania. Wydarzenie, do którego udziału zostali zaproszeni specjalnie wybrani, charakterystyczni twórcy, którzy udowodnią, że muzyka nie stawia żadnych barier.

 

Paweł Kaczmarczyk w 2009 roku otrzymał tytuł Najlepszego Pianisty, przerywając kilkunastoletnie panowanie Leszka Możdżera w tej specjalności. Zajął również drugie miejsce w kategoriach Muzyk Roku i Kompozytor. Audiofeeling to autorska formacja Pawła. Muzycy stworzyli kompozycje z obsypanej nagrodami płyty „Complexity in Simplicity”, która otworzyła pianiście drzwi do międzynarodowej kariery.

 

Aladdin Killers to live band współpracujący na co dzień z ABRADABem. Ich solowe brzmienia to hybryda klasycznego groove'u kontrabasu, jazzowej perkusji, organów Hammonda i... scratchy i looperów. Efekt muzyczny ciężko przypisać jednemu, określonemu rodzajowi. Muzyka kwartetu opiera się na skomplikowanych zagraniach i eksperymentalnych rozwiązaniach rytmiczno-harmonicznych.

 

Gadabit to dobrze znany krakowski kolektyw muzyczny powstały pod koniec 2007 roku. Formacja skupia się na czarnych brzmieniach rapu, reggae, bluesa, jazzu i soulu. Gadabit ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, a także zwycięstwo na ogólnopolskim turnieju Rap Reggae Liga oraz supporty przed takimi wykonawcami, jak Tede, Peja, Fokus, donGuralesko, Grubson i wieloma innymi.

 

Nie przegap jedynego takiego koncertu w Krakowie – przyjdź na koncert!

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż)/25 zł (w dniu koncertu)
Dołącz: 

https://www.facebook.com/events/540276452789381/

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Krakowska Scena Muzyczna to oddolna inicjatywa powstała w 2011 r., której celem jest budowanie silnej sceny lokalnej. Zrzesza ponad 430 zespołów. Zorganizowała ok. 100 koncertów, gromadząc ponad 10 tys. widzów. Zrealizowała przeszło 150 relacji i videorelacji, 30 audycji oraz wydała dwie składanki. Wzięła udział w programie wymiany zagranicznej Majsterstück. Współpracuje z UJ w zakresie szkolenia studentów zarządzania kulturą. Organizator Festiwalu Tak Brzmi Miasto – http://www.takbrzmimiasto.pl.

 

Źródło: Krakowska Scena Muzyczna