012345678

Dżojstik zagłady - teatr w Krakowie

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2017-04-20

24 kwietnia,  21:00
Teatr Barakah
Paulińska 28, 31-065 Kraków

 

Noce Waniliowych Myszy to spektakle z elementami kabaretu. Artyści Teatru Barakah komentują wydarzenia z rzeczywistości zarówno lokalnej, jak i tej dalszej – krajowej a nawet międzynarodowej. Słowem, gestem i dźwiękiem drwią ze świata kultury, polityki, religii oraz relacji damsko-męskich. Tytuł „Noce Waniliowych Myszy” został zaczerpnięty z jednego z wierszy amerykańskiego pisarza i poety Charlesa Bukowskiego, zamieszczonego w tomie o tym samym tytule wydanym w 2014 roku nakładem Noir Sur Blanc.

„Dżojstik zagłady” to połączenie szpiegowskiej farsy i tajemniczej podróży w osobliwe realia psychiki szaleńca opętanego władzą i swoimi własnymi słabościami. Poza widowiskowością, zwariowanym tempem, muzyką i salwami śmiechu, czeka Was również okazja do refleksji nad współczesną relacją pomiędzy obywatelem i rządzącymi. W onirycznej, komediowej materii ujrzycie zniekształcone odbicie współczesności, w której zręczne oko bez problemu odnajdzie pierwowzory… Jak uratować Polskę? Czy światem rządzą siły, o których nie wiemy? Czy kobiety lecą tylko na wysoko postawionych? Czy, żeby się wspiąć, trzeba coś zdjąć? A przede wszystkim: co zrobić, żeby nie musieć żyć w ciekawych czasach? – Na te i więcej pytań odpowiada siódmy odcinek Nocy Waniliowych Myszy Teatru Barakah.

Czeka Was feeria barw, iskrzące humorem dialogi oraz napisane specjalnie na tę okazję piosenki, które usłyszycie w niezapomnianym wykonaniu krakowskich aktorów. Muzykę do spektaklu skomponowała Renata Przemyk – znana polska wokalistka i kompozytorka.

Prapremiera tej historii o wielkiej polityce małych ludzi i ludzi mało zainteresowanych polityką powstała specjalnie z okazji 41. Krakowskich Reminiscencji Teatralnych.

 

Autorzy: Dawid Barański, Amadou Guindo, Grzegorz Tadeusz Like
Reżyseria: Ana Nowicka
Obsada: Lidia Bogaczówna, Magda Brudzińska, Monika Kufel, Ana Nowicka, Krzysztof Bochenek, Bartosz Buława, Piotr Franasowicz, Szymon Grzybek, Bartosz Kwiatkowski, Grzegorz Kliś, Sebastian Oberc, Paweł Plewa
Muzyka: Renata Przemyk, opracowanie muzyczne i wykonanie: Magda Brudzińska, Piotr Południak, Mateusz Krystian, kostiumy: Monika Kufel, multimedia: Popesz Lange, choreografia: Katarzyna Pawłowska

Data premiery: 7 X 2016
Czas trwania: 80 min.
____________________________________________
BILETY: 30/20 zł

✘ Zakup:
- pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28,
- http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety-i-wynajem/,
- przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

✘ Rezerwacja:
rezerwacje@teatrbarakah.com / 12 397 80 47 / w barze

 

Źródło: http://www.teatrbarakah.com