9876543210

ENNIO MORRICONE w Polsce

Strona główna » Imprezy Dodano: 2016-11-10

ENNIO MORRICONE obchodzi 88 urodziny!
Legendarny kompozytor wystąpi w Polsce 6 lutego!

 


Za jego muzyczno filmowy debiut uznaje się obraz "Faszysta" z 1961 roku.
Dziś kompozytor ma w swoim dorobku muzykę do ponad 500 filmów.
Kompozycje jego autorstwa sprzedały się w ponad 70 mln egzemplarzy, a ponad 40 z nich zdobyło najważniejsze światowe nagrody.
W 2007 roku otrzymał Oskara za całokształt twórczości.

Przekrój jego twórczości usłyszymy podczas jedynego polskiego koncertu w ramach trasy The 60 Years of Music, 6 lutego 2017 r. w Tauron Arenie Kraków.


Jego dziełem jest muzyka do takich filmów jak "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" i "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone, "Cinema Paradiso" Giuseppe Tornatore, "Nietykalni" Briana De Palmy, "Misja" Rolanda Joffe i „Nienawistna Ósemka" Quentina Tarrantino.  Jako kompozytor i aranżer współpracował z wieloma włoskimi piosenkarzami, a także z takimi gwiazdami jak Paul Anka, Mireille Mathieu i Demis Roussos oraz z zespołem Pet Shop Boys. Skomponował także ścieżkę filmową do dwóch filmów fabularnych o Janie Pawle II, które nakręcił Giacomo Battiatio.


Pracuje niestrudzenie jako dyrygent prowadząc orkiestrę w największych salach koncertowych świata. W Krakowie wystąpi w towarzystwie Narodowej Czeskiej Orkiestry Symfonicznej.
„To doskonali i wspaniali muzycy. Są bardzo zdyscyplinowani, podczas pracy z nimi nie mam poczucia zmarnowanego czasu" – podkreśla Ennio Morricone.

Podczas koncertu w Polsce, publiczność będzie miała możliwość usłyszeć najpiękniejsze kompozycje autorstwa Ennio Morricone, które jak mówi, wybrał według dwóch kryteriów:
„Pierwsze to utwory, na które publiczność czeka najbardziej, są najpopularniejsze i usłyszenie ich na żywo, sprawi im największą radość. Koncert uzupełniać będą utwory, które nie są zbyt popularne, ale są dla mnie najbardziej interesujące i pragnąłbym, aby stały się ludziom bliższe"

Koncert Ennio Morricone z okazji 60 lat pracy artystycznej to muzyczna uczta, która robi wrażenie nie tylko na fanach muzyki filmowej. Publiczność zatopi się w dźwiękach skomponowanych przez najwybitniejszego kompozytora muzyki filmowej. Usłyszeć je na żywo to niesamowite przeżycie, to także doskonała okazja, aby sprawić komuś wyjątkowy prezent.

 

Bilety do nabycia na http://www.eventim.pl
Więcej informacji na http://www.jvsgroup.pl / facebook.com (JVS Group PL)

https://www.facebook.com/events/1740348729521622

 

Źródło: PR & Marketing
http://www.jvsgroup.pl