9876543210

HANG EM HIGH-Tres Testosterones tour

Strona główna » Imprezy Dodano: 2017-08-07

“ Call it low western rock ambient jazz punk with live electronics, whatever …HANG EM HIGH.
That´s what we call it.“  

 

Trio HANG EM HIGH rozpocznie jesienną trasę koncertową 30.09 występem na Hong Kong International Jazz Festival. Następnie Lucien Dubuis, Alfred Vogel i Bond zagrają w Chinach, Europie oraz Ameryce Południowej promując wydany w maju album Tres Testosterones. 

Daty koncertów:

http://www.hangemhigh.pl/dates/

 

Tres Testosterones to trzeci wspólny projekt charakternych muzyków z Polski, Szwajcarii oraz Austrii występujących jako Hang Em High. Inicjatorem power tria jest Bond, wrocławski basista, lider zespołu Miloopa, założyciel platformy artystycznej i festiwalu Eklektik Session. W Hang Em High korzysta głównie z basu dwu-strunowego, definiując niskie low-rockowe brzmienie tria. Na bębnach gra pochodzący z zachodniej Austrii Alfred Vogel, który współpracuje m.in. z Matsem Gustafssonem, Peterem Evansem, Kalle Kalimą oraz Peterem Madsenem. Na saksofonach i klarnetach wymykający się spoza standardowej klasyfikacji Lucien Dubuis, obecny na scenie jazzowej i muzyki improwizowanej od wielu lat z ponad 20 albumami  w dorobku. Listę muzyków z którymi współpracuje Lucien Dubuis otwierają Marc Ribot, Hans Koch, Daniel Humair, Richie Beirach, Barry Guy. Nowy album Hang Em High pt: Tres Testosterones promują teledyski nakręcone we Wrocławiu oraz w trakcie ceremonii Theyyam w południowych Indiach.

Dotychczas panowie mieli na koncie dwa wspólne albumy, debiutancki Hang Em High (2013) oraz Beef’n’Bottle (2015). Z powodzeniem prezentowali je na europejskich festiwalach:  Saalfelden, Ujbuda Jazz w Budapeszcie, Jazz Goes to Town Hradec Kralove, Jazz im Goethe Garten Lisbona, Jazztopad Wrocław, BeJazz Transnational Bern, a także w USA (Austrian Cultural Forum, Shapeshifter Lab Brooklyn). Tres Testosterones to ich trzeci wspólny projekt zarejestrowany w malowniczym Bezau u podnóża austriackich Alp. Album dostępny jest na CD oraz podwójnej płycie winylowej wydanej dzięki współpracy własnych labeli Gig Ant oraz Boomslang Records. Recenzje europejskiej prasy nowego materiału Hang Em High nie pozostawiają złudzeń: Tres Testosterones  to album bezkompromisowy, który na koncertach zabrzmi z podwójną siłą.

 

Źródło: http://www.gig-ant.pl