9876543210

III Aukcja Dzieł Sztuki w Krakowskim Domu Aukcyjnym

Strona główna » Aktualności Dodano: 2020-05-20

Krakowski Dom Aukcyjny
III Aukcja Dzieł Sztuki
 
Termin aukcji: 26 V 2020 r. (wtorek) – godzina 19.30
 
Miejsce aukcji: Hotel Holiday Inn Kraków - Wielopole 4
 

 
Opis aukcji
Na III Aukcję Dzieł Sztuki w Krakowskim Domu Aukcyjnym zapraszamy miłośników i kolekcjonerówsztuki polskiej. Katalog rozpoczyna się od prezentacji sztuki dawnej. Perłą nadchodzącej aukcji jestniewątpliwie para olejnych portretów - Pauliny i Antoniego Giebułtowskich namalowanych przez JanaMatejkę. Obrazy prezentowane były na wystawach, są również wymieniane w katalogach orazreprodukowane w publikacjach. Dzieła te po raz pierwszy pojawiają się na rynku sztuki.
Należyzaznaczyć, że obrazy od momentu powstania należały do zbiorów rodziny artysty.
Na aukcji wylicytować będzie można również inne prace z kategorii dawnego malarstwa portretowego,m.in. obraz Leona Wyczółkowskiego czy portrety członków rodziny Duchów autorstwa StanisławaIgnacego Witkiewicza (Witkacego).
 
 
Warto wspomnieć, że na aukcji pojawią się dzieła m.in.: Wlastimila Hofmana, Bronisławy Rychter-Janowskiej, Sotera Augusta Jaxy-Małachowskiego, Iwana Trusza, Jerzego Kossaka i AdamaSetkowicza. W katalogu znalazła się również praca na płótnie „księżniczki malarstwa polskiego” - ZofiiStryjeńskiej „Zrywanie jabłek” (ok. 1960).
 
Dla pasjonatów sztuki współczesnej przygotowaliśmy ofertę prezentującą szeroki wachlarz kierunkówartystycznych sztuki polskiej drugiej połowy XX stulecia. Wśród obiektów wymienić można m.in.konceptualną „Małą grę” Ryszarda Winiarskiego, rysunek „Oćma zaprzańca” Tadeusza Brzozowskiego czy "Święty chleb" Władysława Hasiora. Warto również zwrócić uwagę na trzyobecne w katalogu prace Edwarda Dwurnika. Katalog aukcyjny zamyka wpisujące się w nurt realizmu magicznego płótno Rafała Olbińskiego "Va, pensiero" (2019).
 
 
Katalog aukcji dostępny jest na stronie: krakowskidomaukcyjny.pl/3Aukcja
 
Wystawa przedaukcyjna: 5 - 26 V, godz. 10.00 - 18.00
Krakowski Dom Aukcyjny
ul. Starowiślna 14 – Kraków
tel. +48 12 421 81 90
biuro@krakowskidomaukcyjny.pl