9876543210

III Tydzień Piosenki w Krakowie

Strona główna » Imprezy Dodano: 2017-07-31

III Tydzień Piosenki w Krakowie
Data 1 sierpnia 2017  Godzina 19:00
Cena 50-80 zł
Zagrają
Czesław Mozil / Paulina Grochowska / Patryk Sztabiński / Jacek Wójcicki / Grzegorz Turnau / Piwnica pod Baranami / Loch Camelot

 

III TYDZIEŃ PIOSENKI W KRAKOWIE

W dniach 1-6 sierpnia odbędzie sięw Krakowie trzeciaz kolei edycja Festiwalu Podmiotów Intensywnie Śpiewających – Tydzień Piosenki. Wydarzenie to powoli nabiera rangi ogólnokrajowego festiwalu docenianego przez prestiżowe media, a przede wszystkim przez publiczność i artystów.

W tym roku festiwal organizowany jest w krakowskim Teatrze Variete gdzie w pierwszym tygodniu sierpnia zaprezentujemy 6 koncertów i spektakli artystów związanych z Piwnicą pod Baranami, Lochem Camelot oraz Pracownią Piosenki Michała Zabłockiego.Wydarzenia charakteryzować się będą autorskim repertuarem oraz będą wykonywane zarówno przez znanych jak i wschodzących artystów. Dzięki temu dorocznemu wydarzeniu podtrzymujemy i rozwijamy tradycję krakowskiej piosenki literackiej.

W 2013 roku w Krakowie powstał Amalgamat Podmiotów Intensywnie Śpiewających, którego celem jest produkcja i promocja polskiej piosenki o wysokich walorach artystycznych. W skład amalgamatu weszły między innymi Piwnica pod Baranami, Loch Camelot i Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego zarządzana przez Fundację Poemat. W dniach 2-9 sierpnia 2014 roku przeprowadziliśmy I Tydzień Piosenki w Krakowie, w ramach którego odbyło się 26 recitali i koncertów, wyłącznie w języku polskim. W związku z dużym zainteresowaniem odbiorców, powtórzyliśmy formułę koncertów, organizując w dniach 1-8 sierpnia 2015 roku II Tydzień Piosenki w Krakowie składający się z 27 wydarzeń artystycznych. Po przewie w 2016 roku, spowodowanej Światowymi Dniami Młodzieży, spełniając dalsze oczekiwania publiczności, planujemy po raz kolejny zaprosić widzów do spędzenia tygodnia z piosenką w 2017 roku.

Organizatorami są: Fundacja Poemat, Kraków – Miasto Piosenki, Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego.

Partnerami: Teatr Variete w Krakowie, Piwnica pod Baranami, Teatr Loch Camelot, CONNECTION public relations.

Program koncertów:

1 SIERPNIA 2017 G. 19.00 CZESŁAW MOZIL, SPOWIEDŹ EMIGRANTA

Bilety: 60 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowej https://teatrvariete.pl/repertuar/

Muzyka i wykonanie: Czesław Mozil

Teksty piosenek: Michał Zabłocki

Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Koncert powstał dzięki współpracy z autorem tekstów, Michałem Zabłockim. Śmieszne. Wzruszające. Niezwykle aktualne.

2 SIERPNIA 2017 G. 19.00 –ASTOR PIAZZOLLA PO POLSKU, CZYLI TANGO W DOMU WARIATÓW -PREMIERA

Bilety: 50 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowejhttps://teatrvariete.pl/repertuar/

Muzyka: Astor Piazzolla

Autor tekstów: Michał Zabłocki

Śpiew, mezzosopran: Paulina Grochowska

Akordeon, opracowanie muzyczne: Patryk Sztabiński

Producent muzyczny, opracowanie muzyczne: Kovalczyk

Akordeonista Patryk Sztabiński i wokalistka Paulina Grochowska wraz z tancerzami w nowym spektaklu opartym na muzycznych i słownych wariacjach na temat tang Piazzolli. Projekt w unikalny, artystyczny sposób łączy dwie odmienne kultury argentyńską i polską. Patryk Sztabiński – zaliczany do grona najwybitniejszych akordeonistów młodej generacji Występował m.in. w Carnegie Hall (New York, USA) oraz w Orchard Hall (Tokyo, Japan). Jego partnerką jest utalentowana wokalistka i mezzosopranistka Paulina Grochowska – znana z udziału w 5. edycji The Voice of Poland i występów w warszawskim teatrze Rampa.Inicjatorami projektu są: Michał Zabłocki i Kovalczyk, a producentem artCONNECTION music.

3 SIERPNIA 2017 G. 19.00 JACEK WÓJCICKI ZAKLINAM CZAS

Bilety: 60 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowejhttps://teatrvariete.pl/repertuar/

Wykonanie: Jacek Wójcicki z zespołem

Teksty piosenek: Michał Zabłocki

Muzyka: Andrzej Zarycki, Marcin Nierubiec, Aleksander Brzeziński, Jacek Łągwa,

Stasiuk/Malik/Banaś

Zaklinam czas. Recital Jacka to podróż muzyczno-aktorska po wielu, często bardzo odległych, krajobrazach muzycznych. Pieśni z „Piwnicy pod Baranami”, przeboje polskiego i zagranicznego filmu, znane wszystkim arie operetkowe oraz światowe evergreeny – cały ten rozległy repertuar spaja niezwykły talent wokalny i aktorski Artysty. Repertuar rozszerzony jest o materiał z nowej płyty „Zaklinam czas”, wydanej w 2014. Składają się nań piosenki napisane specjalnie dla Jacka przez najlepszych polskich kompozytorów do tekstów Michała Zabłockiego. Nad całością materiału czuwają muzycy o pokolenie młodsi:

-Grzegorz Stasiuk (kierownik muzyczny), do niedawna pianista w zespole Psychodancing Maćka Maleńczuka,

-gitarzysta Tomasz Banaś (DeMono, Piaseczny, Mafia).

-perkusista i producent Artur Malik (Lombard, Kulturka, Czarne Korki),

A publiczność bawi się, wzrusza, śpiewa, klaszcze i…długo wspomina każdy koncert.

4 SIERPNIA 2017 G. 19.00 – TURNAU/ZABŁOCKI SPÓŁKA Z O.O. – GRZEGORZ TURNAU, JACEK KRÓLIK, LESZEK SZCZERBA

Bilety: 60 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowejhttps://teatrvariete.pl/repertuar/

Muzyka i śpiew: Grzegorz Turnau

Teksty (większości) piosenek: Michał Zabłocki

Muzycy towarzyszący: Jacek Królik, Leszek Szczerba

„Turnau/Zabłocki spółka zoo” to wersja znanego już w całej Polsce koncertu „Wieczór sowich piosenek”. Wersja z akcentem na efekty pracy spółki autorskiej Turnau/Zabłocki. Poza tym istotnym szczegółem, propozycja to dwoista (a nawet troista). Po pierwsze – spotkanie sceniczne trzech muzyków, z których dwóch nie umie grać na gitarze, dwóch na fortepianie, a pozostałych dwóch na saksofonie. Po drugie – wieczór składa się z piosenek „sowich” (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko „swoich” (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre trzy razy bardziej znane od innych (a o dziwo czasami nawet takie, do których tekstów wcale nie napisał Michał Zabłocki). Po trzecie – panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów. Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków erotycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się potrójnie zaproszeni.

5 SIERPNIA 2017 G. 19.00 PIWNICA POD BARANAMI, TA NASZA MŁODOŚĆ

Bilety: 80 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowejhttps://teatrvariete.pl/repertuar/

Piwnica pod Baranami, Ta nasza młodość. Miłość, tkliwość i burzliwa namiętność, śmiech i łzy w KONCERCIE „TA NASZA MŁODOŚĆ” w wykonaniu artystów Piwnicy Pod Baranami. Na scenie usłyszymy najpiękniejsze i największe przeboje oraz zobaczymy najjaśniejsze gwiazdy kabaretu. Mietek Święcicki, Tadeusz Kwinta, Miki Obłoński, Piotr „Kuba” Kubowicz, Czesław Wojtała, Alosza Awdiejew, Maciek Półtorak, Tamara Kalinowska, Ola Maurer, Krzysztof Janicki, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Kamila Klimczak, Agata Ślazyk, Leszek Wójtowicz, Beata Czernecka, Dorota Ślęzak Aneta i Andrzej Talkowscy i inni. Wystąpi ponad 30 osobowy zespół artystów i muzyków Piwnicy Pod Baranami!!!

6 SIERPNIA 2017 G. 19.00 LOCH CAMELOT, OCH, CAMELOT!

Bilety: 60 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowejhttps://teatrvariete.pl/repertuar/

Koncert Artystów TEATRU LOCH CAMELOT, to kolejna edycja wieczoru piosenek pod hasłem „Och, Camelot!” – czyli autorstwa twórców związanych z tą sceną, której specjalnością są małe spektakle muzyczne, ze „skończoną”, zamkniętą konstrukcją dramaturgiczną, oparte na tradycji wykonawczej piosenki aktorskiej i kabaretowej. Zespól Teatru Loch Camelot zostanie uzupełniony przez tradycyjnie współpracujących studentów Akademii Muzycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zostaną wykorzystane teksty krakowskich autorów, scenariusz, kierownictwo muzyczne, reżyseria i kompozycja muzyki – Ewa Kornecka (asyst.S.Rzepiela), scenografia, światło, projekcje video – Ada Bystrzycka.

 

Źródło: http://krakowskascenamuzyczna.pl/