01234567

JUDAS PRIEST w Katowicach

Strona główna » Aktualności Dodano: 2017-11-30

JUDAS PRIEST

BOGOWIE METALU wracają do Polski! Koncert JUDAS PRIEST już w przyszłym roku! U boku Legendy Metalu gościnnie wystąpi zespół Dave'a Mustaine'a - Megadeth. Koncert odbędzie się 13 czerwca 2018 roku w katowickim Spodku. Bilety już w sprzedaży!
Występ Judas Priest i Megadeth będzie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych przyszłego roku. Brytyjczycy ruszą w trasę promującą ich nowy, osiemnasty już  studyjny album, który będzie zatytułowany "Firepower"!
Judas Priest będą promowali swoje nowe wydawnictwo, którego premiera przewidziana jest na 2018 rok. Tej grupy chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! Aktywni muzycznie od końca lat 60. Powstali w Birmingham, mieście, z którego wywodzą się Black Sabbath. To nie mógł być przypadek. Początkowo Judas Priest tworzyli gitarzysta K.K. Downing, basista Ian Hill, perkusista John Ellis oraz wokalista Alan "Al" Atkins, którego W 1973 r. zastąpił Rob Halford. Ostatni do składu dołączył Glenn Tipton.
Pierwsze wydawnictwo zatytułowane "Rocka Rolla" ukazało się już w 1974 roku. Dyskografię grupy zamyka album z 2014 roku "Redeemer of Souls". Zespół przez lata działalności przechodził zmiany składu, z których najważniejsze to: Scott Travis jako stały perkusista od 1989 oraz zastąpienie K.K. Downinga przez Richiego Faulknera w 2011 roku. Judas Priest mają na swoim koncie 17 albumów studyjnych, a w sumie płyty zespołu znalazły blisko 50 mln nabywców na całym świecie. Wiele ich albumów to kamienie milowe muzyki metalowej, jak np. "Hell Bent For Leather", "British Steel", "Screaming For Vengeance". Bilety na koncert Judas Priest zdobędziecie już niebawem by móc stać się świadkami obowiązkowego wjazdu na scenę Roberta Halforda na Harleyu!
Megadeth to pozycja obowiązkowa dla fana thrash i heavy metalu! Słusznie zalicza się ich do Wielkiej Czwórki trash metalu (obok Metalliki, Slayera i Anthrax). Zespół powstał w 1983 roku z inicjatywy Dave'a Mustaine'a oraz basisty Davida Ellefsona. Swoją pozycję w świecie metalu wypracowali takim dziełami jak: "Peace Sells.But Who's Buying?!?" (1986), "Rust In Peace" (1990) i "Countdown To Extinction" (1992). Megadeth od lat jest w doskonałej formie, o czym świadczy ich ostatni, piętnasty już krążek "Dystopia" (2016). Warto dodać, że za tytułowy utwór z tej płyty, grupa została nagrodzona Grammy w kategorii Best Metal Performance. Bilety na koncert Megadeth już niebawem w sprzedaży!

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:
Loża - 380/400 zł
Czerwone sek. H i J - 270/290 zł
Czerwone i niebieskie sek. do X rz. - 230/250 zł
Niebieskie sek. od XI rz. - 190/210 zł
Płyta stojąca - 220/240 zł
Płyta stojąca Early Entrance - 270/290 zł

 

Źródło: https://www.ebilet.pl/