9876543210

Koncert Popołudnie ze Straussem w Wieliczce

Strona główna » Imprezy Dodano: 2017-08-21

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na III koncert z cyklu "Popołudnie ze Straussem" 27 sierpnia 2017 r. godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce. Koncert wykonają: Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz soliści: Ewelina Szybilska - sopran i Michał Kutnik - baryton.

Wykonywane utwory pozwolą słuchającym zasmakować nastroju XIX. Europy, głównie Wiednia, w których zachęcały do tańca m.in. walce, polki i czardasze, a przepiękny i bardzo obrazowy utwór „Nad pięknym, modrym Dunajem”  Johanna Straussa przyniesie ożywczy powiew tak bardzo upragniony tego lata.
Koncert, obok utworów rodziny Straussów, zaprezentuje także dzieła innych uznanych kompozytorów europejskich w XIX w. takich jak: Emil Waldteufel, Vittorio Monti,  Charles Gounod,  Giacomo Puccini.

Soliści:
Ewelina Szybilska - sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatka wielu konkursów wokalnych. m. in. I miejsca na Konkursie Wokalnym „Yamaha Musie Foundation od Europe”, oraz II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. Imricha Godina w Vrable na Słowacji. Jest także finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego "Klassik-Mania" w Wiedniu oraz IV Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. Od 2009 r.  jest solistką Opery Śląskiej w Bytomiu, na scenie której zadebiutowała rolą Musetty w operze G. Pucciniego "Cyganeria". Współpracuje z innymi scenami operowymi w Polsce. Prowadzi też szeroką działalność koncertową.

Michał Kutnik - baryton
Studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. W 1999 roku na scenie Opery Krakowskiej zadebiutował w roli Papagena w operze „W Krainie Czarodziejskiego Fletu” W.A. Mozarta. Od 2006 roku jest solistą Opery Krakowskiej. Wystąpił m.in. w operach: „Jaś i Małgosia” E. Humperdincka, „Madama Butterfly” i „Tosca” G. Pucciniego, „Rigoletto” i „Traviata” G. Verdiego, "Napój miłosny" i  „Don Pasquale” G. Donizettiego, „Straszny dwór” i „Halka” St. Moniuszko, "Diabły z Loudun" K. Pendereckiego, "Miłość do trzech pomarańczy" S. Prokofiewa, „Zemsta nietoperza” i „Baron cygański” J. Straussa ,"Ptasznik z Tyrolu" K. Zellera, "Student żebrak" K. Millockera. Wykonuje również muzykę oratoryjno-kantatową oraz pieśni. Współpracuje z Krakowską Operą Kameralną, a także z Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Śląską w Bytomiu i Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie. Występował także za granicą m.in. w: Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii, Finlandii, Mołdawii i na Litwie.
Informacja: 12 278 58  49, info@muzeum.wieliczka.pl
www.muzeum.wieliczka.pl

W przypadku niepogody koncert  odbędzie się w Sali Gotyckiej w Zamku Żupnym.
W dniu koncertu będzie też sposobność do zakupu biletów na finałowy koncert „Popołudnie ze Straussem”, który odbędzie się 24 września w komorze Alfonsa Długosza w Muzeum na III poziomie kopalni soli. Śpiewać będą: Krystyna Tyburowska – sopran i Jan Zakrzewski – tenor.

 

Źródło: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
ul. Zamkowa 8
32-020 Wieliczka
http://www.muzeum.wieliczka.pl