9876543210

Konkursowy wrzesień w bibliotece w Krośnie

Strona główna » Polecamy Dodano: 2017-09-11

Konkursowy wrzesień w bibliotece.


Wrzesień Krośnieńska Biblioteka Publiczna rozpoczyna pod znakiem konkursów. Jeszcze do 30 września można nadsyłać prace w konkursie na recenzję wakacyjnej lektury ph. „Zabierz książkę na wakacje”. Jego uczestnikami mogą być osoby powyżej 10 roku życia, mieszkające na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego.  Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach wiekowych. A warunkiem udziału w konkursie jest napisanie autorskiej pracy będącej recenzją dowolnej książki przeczytanej na wakacjach.
Drugi z konkursów ph. „Nakręć się z książką” to konkurs na book trailer czyli inaczej zwiastun filmowy książki. Ten konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Uczestnik  powinien przygotować film w dowolnej technice, który będzie reklamą  książki, którą zdaniem autora filmu warto przeczytać. Czas odtwarzaniu filmu nie powinien przekraczać 4 minut.
Natomiast do wszystkich osób powyżej 12 roku życia kierujemy konkurs/właściwie quest pod hasłem „Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki”. Celem konkursu jest promocja biblioteki – zbiorów i usług oraz poznawanie zabytków i atrakcji Krosna z wykorzystaniem aktywnych form promocji czytelnictwa.
Warunkiem udziału w grze jest udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w specjalnie przygotowanym  formularzu i wpisanie ich we właściwe pola, a także podanie hasła końcowego, będącego wynikiem wykonania wszystkich poleceń zawartych w formularzu gry.
Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania – uczestnik gry musi przejść od dworca autobusowego z ulicy Kolejowej, aż do biblioteki przy ul. Wojska Polskiego, a po drodze odpowiedzieć m.in. na pytanie ile szklanych kul posiada postać, której rzeźba znajduje się przed budynkiem RCKP, albo np. odczytać rok w którym ufundowano tablicę upamiętniającą odkrycia archeologiczne na krośnieńskim rynku, lub podać nazwisko lekarza, którego upamiętnia tablica wbudowana na budynku przy ul. Szczepanika.

Szczegółowe informacje i regulaminy wszystkich konkursów można znaleźć na stronie internetowej biblioteki www.kbp.krosno.pl w zakładce Aktualności.

Wszystkie konkursy realizowane są w ramach  projektu “Biblioteka – miejsce czytania, miejsce działania” przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem objęły portale: Krosno24.pl, KrosnoCity.pl oraz Trendy Radio.

  Monika Machowicz

 

Źródło: http://www.kbp.krosno.pl/