9876543210

Krushfest-festiwal w Jaśle

Strona główna » Imprezy Dodano: 2017-07-25

Tegoroczny Krushfest będzie IX edycją tej idei, której celem jest przede wszystkim propagowanie ambitnej muzyki rockowej i alternatywnej.

W tym roku prowadzimy starania, aby na Krushfest’owej scenie pojawiły się polskie gwiazdy z czołówki muzyki rockowej. Jako gwiazdę wieczoru planujemy zaprezentować zespół Nocny Kochanek, który w chwili obecnej cieszy się największą popularnością w kraju. Świadczą o tym wypełnione po brzegi przez ich Fanów kluby muzyczne oraz wysoka ilość sprzedanych płyt.
Drugą gwiazdą wrześniowej imprezy ma być legendarny, polski zespół KSU. Formacja ta podczas swojej ponad 30-letniej działalności oficjalnie wydała 11 płyt. Na płycie XXX-lecie. Akustycznie gościnnie wystąpili Andrzej Grabowski i Małgorzata Ostrowska. Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl bliższy szeroko pojętemu rockowi. KSU cieszy się sporą popularnością w całym kraju oraz przyciąga swoją legendą fanów z całej Polski.

 

Ponad to Festiwal Krushfest stara się promować kapele z zagranicy, które w Polsce są mało znane, a warte zainteresowania. Jednak, aby ten cel zrealizować staramy się, swoją ofertą i repertuarem, zachęcić jak największą liczbę odbiorców do uczestnictwa w Festiwalu. I tak w latach 2009-2016 na Krushfest’owej scenie, mogliśmy podziwiać m.in. legendę muzyki metalowej na świecie, jaką jest zespół pochodzący z Polski – Vader, brytyjskiego ex-wokalistę zespołu Iron Maiden Blaze’a Bayley’a oraz Tima Rippera Owensa ex-wokalistę Judas Priest, który odbywał wtedy trasę koncertową po Europie. Ponad to podejmowaliśmy zespoły m.in. z Białorusi (Gods Tower), Rosji (Trelleborg), Finlandii (Crimfall), Łotwy (Skyforger), Wielkiej Brytanii (Crimes of Passion), Niemiec (Adligate) a także polskie gwiazdy m.in. zespół Closterkeller. Acid Drinkers z charyzmatycznym wokalista Titusem, legendę punk rocka – KSU, legendę heavy metalu – Turbo oraz światowej klasy Decapitated.
Z roku na rok staramy się imprezę rozwijać i z dumą przyznajemy, że nasze starania w tej kwestii przynoszą pozytywne rezultaty. Pragniemy również zaznaczyć, że uczestnikami naszej imprezy są zarówno ludzie młodzi, osoby w starszym i średnim wieku jak również rodziny z dziećmi.

 

Źródło: K. Pucykowicz

http://www.krushfest.pl

www.krusher.pl