01234567

Literacki Stand-up w Warszawie

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2017-09-18

 

LITERACKI STAND-UP W BIG BOOK CAFE
EPIZOD #4: OKO ŚWIATA
MAX CEGIELSKI & DJ PRACZAS
Piątek, 29 września, godz. 20.00
Bilety – 15 PLN

 

Czwarty Literacki Stand-up w Big Book Cafe będzie dynamiczną mieszanką
tekstów, obrazów, brzmień Azji i błyskotliwych komentarzy.
Max Cegielski zabiera do epicentrum chwiejącego się świata.

Literacki Stand-up to seria emocjonujących wieczorów w Big Book Cafe, podczas których pisarze stają na scenie i w gorących wystąpieniach komentują świat. Tym razem Max Cegielski – autor książek i podróżnik oraz Praczas – didżej i antropolog, znani z Masala Sound System zaprezentują intensywny mix muzyki, multimediów i literatury.
„Oko świata” będzie podróżą w czasie i przestrzeni: od 1855 roku i pierwszych wrażeń Adama Mickiewicza ze Stambułu, po najnowszy sezon telewizyjnego show „Azja Express” z polskimi celebrytami gnającymi przez Indie. Opowieść poprowadzi przez losy uchodźców znad Wisły w XIX-wiecznej Turcji aż po dzisiejszy lęk przed imigrantami. Od Jarosława Kaczyńskiego do Recepa Erdoğana. Od łagodnego i mistycznego sufizmu, po terroryzm w sercu Europy.
Max Cegielski – entuzjasta i znawca Wschodu – dostrzega zaskakujące związki między nami a Innymi, wędruje przez zaułki muzułmańskiej codzienności, demaskuje stereotypy i mistrzowsko splata wątki polityczne, kulturowe oraz sztukę.
Nie będzie zabawnie, w tym akurat jestem słaby. Zaprosiłem DJ-a Praczasa, żeby znaleźć złoty środek między tym, co praktykowaliśmy z Masalą, czyli muzycznym wiecem politycznym lub audycją radiową, a spotkaniem z pisarzem – zapowiada Max Cegielski.

Max Cegielski jest dziennikarzem, pisarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym, animatorem kultury. Z jego podróży po świecie zrodziły się uznane i nagradzane książki, m.in „Masala”, „Apokalipsa”, „Pijani bogiem”, „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu”. W 2015 roku ukazał się "Wielki gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata", czyli reportaż o Bronisławie Grąbczewskim, polskim odkrywcy i generale carskiej armii.
Podczas jednego ze spotkań promujących powieść „Masala” Cegielski grał muzykę taneczną z płyt przywiezionych z Indii. To stało się inspiracją do powołania muzycznego kolektywu Masala Sound System. Współtwórcą tego projektu jest Rafał Kołaciński, czyli DJ Praczas - kompozytor i producent muzyczny.
LITERACKI STAND-UP to oryginalny cykl występów na żywo, podczas których autorzy próbują sił w roli performerów i komentują rzeczywistość. Na scenie w Big Book Cafe pojawili się już Krzysztof Varga i Pablopavo, Michał Witkowski oraz Justyna Kopińska. W kolejnych miesiącach wyzwanie podejmą m.in. Sylwia Chutnik, Grażyna Plebanek i Michał Rusinek.
BIG BOOK CAFE – nowe centrum literackie
piątek, 29 września, 20.00
Dąbrowskiego 81
Bilety 15 PLN
Przedsprzedaż w serwisie https://www.bilety24.pl/ oraz w Big Book Cafe
Bezpośredni link do sprzedaży: 

https://www.bilety24.pl/inne/literacki-stand-up-max-cegielski-i-dj-praczas-oko-swiata-34985?id=170328
Sprzedaż w dniu wydarzenia w Big Book Cafe – tylko gotówką.

 

Źródło: http://www.bigbookfestival.pl/o-nas/