9876543210

Wnętrza w stylu loft

Strona główna » Ciekawe Dodano: 2012-11-16

Nie lada wyzwaniem dla każdego projektanta aranżującego mieszkanie utrzymane w postindustrialnym stylu jest przede wszystkim umiejętne wykorzystanie tak typowych dla loftów elementów konstrukcji budynku i materiałów, jak beton, stal czy szkło. Odpowiednio wyeksponowane ciężkie kolumny, metalowe poręcze czy schody są nie tylko ozdobą, ale również podkreślają oryginalny i wyjątkowy charakter miejsca.

W pomieszczeniach typu loft niezwykłą rolę odgrywa również światło. Aby zapewnić jego swobodny dostęp, przy dekoracji okien coraz częściej rezygnuje się z ciężkich zasłon i firan zastępując je minimalistycznymi dekoracjami eksponującymi nowoczesny i unikalny charakter wnętrza. Tradycyjne żyrandole coraz częściej zastępuje się prostymi lampami sufitowymi, punktowym oświetleniem oraz surowymi reflektorami eksponującymi industrialny design całego lokalu.

Przy projektowaniu loftów niezwykle istotne jest zachowanie idealnej równowagi pomiędzy surowością wnętrza a komfortem jego przyszłych mieszkańców. Ważne, żeby każdy właściciel czuł się w swoim mieszkaniu dobrze i swobodnie. Dążenie do indywidualizmu przejawia się głównie w doborze odpowiednich elementów dekoracyjnych. Wzorzyste tapety czy oryginalne szablony do malowania ścian podkreślają unikalny charakter wnętrz loftowych. Mile widziany jest również eklektyzm w łączeniu elementów tradycyjnych z przedmiotami ultranowoczesnymi. Zgodnie z najnowszymi trendami coraz częściej w mieszkaniach gromadzi się pozornie niepasujące do siebie meble i akcesoria różnych producentów, o całkowicie odmiennych fakturach i wyglądzie.

« poprzednia strona 1 2 następna strona »