9876543210

NIESKOŃCZONOŚĆ POMIARÓW w Mona Inner Spaces

Strona główna » Polecamy Dodano: 2015-11-13

NIESKOŃCZONOŚĆ POMIARÓW w Mona Inner Spaces / UAP/ Biennale Fotografii

 

CO / ​ NIESKOŃCZONOŚĆ POMIARÓW

 

GDZIE / Mona Inner Spaces –

Museum of Newest Art.

Ul. Gwarna 7a/100, Poznań

 

KIEDY / 13 listopada 2015 – piątek – godz. 19:00

(wystawa czynna do 6 grudnia)

 

OPIS / Słynny paryski fotograf, wielki popularyzator carte de visite, André-Adolph-Eugène Disderi, w latach 60-tych XIX wieku oświadczył, zachwycony dokładnością rejestracji rzeczywistości: „Fotografia stała się autorytarnym dowodem na istnienie pojęć, które nauka opisała. Stała się czynnikiem korygującym wobec błędnych opinii. Dostarcza nam wszystkim informacji o absolutnej dokładności wraz z niezawodną metodą zachowania pamięci obiektów”.

 

Taki punkt widzenia można spotkać jeszcze dzisiaj w wielu wypowiedziach. Z tym problemem zmierzyli się w ostatnim roku młodzi artyści z Katedry Fotografii UAP. Interpretując wykorzystanie fotografii w pracach naukowych, zrealizowali szereg projektów. Podobnie jak w badaniach naukowych, aby znaleźć nowatorskie rozwiązanie dokonuje się niezliczonej ilości pomiarów, tak i oni podjęli wiele prób odszukania na nowo relacji nauki oraz sztuki. Tematy te pojawiały się już dotychczas w galeriach, jednak uważamy, że przedstawiane na wystawie prace mają walor świeżego spojrzenia i na nowo mogą ożywić dawny dyskurs.

 

Prace prezentowane podczas wystawy można przypisać problematyce poświęconej analizie, eksperymentom, laboratorium oraz badaniom w kosmosie.

 


WYSTAWA PREZENTOWANA W RAMACH 9. BIENNALE FOTOGRAFII

 

Kuratorzy: Andrzej P. Florkowski, Anna Kędziora

 

KONTAKT / prof. Andrzej Florkowski 601 568 264

 

OBSERWUJ NAS /

http://uap.edu.pl/

https://www.facebook.com/UAP.Poznan

https://twitter.com/UAP_Uczelnia

http://instagram.com/UAP_Uczelnia

 


Źrodło: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu