9876543210

Pablopavo i Ludziki zagrają w Krakowie

Strona główna » Imprezy Dodano: 2018-11-09

Pablopavo i Ludziki zagrają w Krakowie!

 

"Marginal" to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. - Nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa - mówią muzycy. To motto przyświecało kapeli przy tworzeniu albumu. Jak wyszło? To już proszę przyjść posłuchać... Właśnie ten album grupa będzie promować 29 listopada w krakowskim klubie Żaczek. Jako support zagra Zagi. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Niepokorni.

 

Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w takich kapelach jak Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany "Telehon". Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. W 2011 roku ukazał się drugi album Pablopavo i Ludzików - "10 piosenek". W tym samym roku pojawił się też album "Głodne kawałki" nagrany w duecie z producentem Praczasem. W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo - "Polor". Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo czasu, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Popularna.

"Marginal" to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. - Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa - mówią muzycy. Jak wyszło? To już proszę przyjść 29 listopada do Żaczka i posłuchać...

Jako support wystąpi Zagi. To wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie trzy albumy. Jej piosenki opowiadają historie z życia artystki. Biorą w nich udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją. Zagi jest laureatką znaczących nagród – I miejsce na Konkursie Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie, I miejsce w XXIII Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu, I miejsce w Konkursie Muzyki niePOPularnej - to tylko niektóre z wyróżnień. Artystka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festiwal, Songwriter Łódź festiwal, Czech Ukulele Festiwal czy Emergenza.

Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Izy Olczyk, studentki UJ.

Impreza odbędzie się w ramach inicjatywy Niepokorni. To cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Impreza od 2007 roku doczekała się ponad 70 edycji! Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, co dwa miesiące organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Lech Janerka, Please The Trees, Pustki, Dick4Dick, Myrra Ros, Żywiołak, Masala, Brodka, Chłopcy Kontra Basia, Czesław Śpiewa, Flunk i CeZik. Producentem imprezy jest ekipa klubu Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.

Koncert rozpocznie się o 20.00. Drzwi klubu będą otwarte od 19.30. Bilety  (30 zł) są już w sprzedaży.