9876543210

PECTUS – Jubileusz 10-lecia Zespołu

Strona główna » Imprezy Dodano: 2015-08-17

Zespół Pectus świętuje 10 lat nową płytą oraz trasą koncertową!

 

Niedziela / Sunday 2015-10-18 19:00

Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań
sprzedaż on-line biletów trwa do 2015-10-18 16:00

www.ebilet.pl

 

Zespół Pectus, składający się z czterech braci Szczepaników, świętuje swój jubileusz. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek pracują na swój sukces nie spoczywając na laurach. Popularna „Barcelona“ zespołu wciąż wydaje się hitem nie do przebicia, lecz muzycy stawiają sobie wysoko poprzeczkę. A starsze utwory „To, co chciałbym Ci dać“ czy „Jeden moment“ publiczność śpiewa na koncertach razem z zespołem. Pierwszy z koncertów jubileuszowych odbędzie się w niedzielę 18 października w Poznaniu w Auli UAM. Serdecznie zapraszamy.
W tym roku, aby uczcić dziesięciolecie zespołu, ukazuje się na rynku nowy album pt. „Kobiety“. Ma on szanse wyróżnić się wśród innych wydawnictw roku 2015. Z pewnością interesującą informacją jest to, że do współpracy przy albumie zostało zaproszone 10 wybitnych polskich wokalistek, które w duetach z wokalistą zespołu zinterpretują utwory na krążku.
W rozmowie, Tomasz Szczepanik, wokalista i lider zespołu, nie chcąc zdradzać zbyt wiele, koncentrował się na esencji brzmień. „Płyta będzie nosiła nazwę KOBIETY i będzie tak różna, jak różne są kobiety. Każdy utwór przekazem podkreśla siłę kobiecości w różnych, często trudnych, sytuacjach życiowych i losowych“ - mówi.
Tomek, autor większości kompozycji podkreśla też, że na tej płycie nie ma dwóch podobnych do siebie utworów, tak samo jak nie ma dwóch takich samych kobiet na świecie.
Na stronach poświęconych zespołowi oraz na samym profilu Pectusa na facebooku aż wrze od spekulacji. Zespół pochwalił się zdjęciem z pierwszych sesji w studiu na którym widać Tomka Szczepanika wraz z Marylą Rodowicz. Czy to jedna z tych „Kobiet“ o których mówią bracia Szczepanik? Fani zadają zespołowi pytania lecz na chwilę obecną członkowie zespołu nie zdradzają zbyt wiele, prosząc jedynie o wsparcie fanów przy pracy nad płytą. Zapowiada się ciekawie i z pewnością będzie to album godny jubileuszu.