9876543210

Płyta zespołu OBERSCHLESIEN

Strona główna » Polecamy Dodano: 2017-03-02

Oberschlesien i Adam Sztaba symfonicznie – premiera!

 

28go lutego premierę miała płyta zespołu OBERSCHLESIEN powstała we współpracy z Adamem
Sztabą: OBERSCHLESIEN & ADAM SZTABA SYMFONICZNIE.
Album to zapis koncertu, podczas którego muzycy Oberschlesien wystąpili z
orkiestrą Opery Śląskiej w Bytomiu pod batutą Adama Sztaby.
Składają się na niego najlepsze hity zespołu w zupełnie nowych,
monumentalnych aranżacjach. 

 


Oberschlesien to muzyczni ambasadorzy Śląska, śląska grupa muzyczna wykonująca industrial metal w nowoczesnej formie, z elektronicznymi smaczkami, z mocnymi, dosadnymi i jednocześnie oszczędnymi tekstami w gwarze śląskiej, czasem śpiewanymi, czasem melorecytowanymi podniosłym, niskim głosem Michała Stawińskiego. Poruszają tematy ważne i trudne, a często w ich tekstach pojawiają się wątki patriotyczne. Zespół powstał w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki i Michała Stawińskiego.

Oberschlesien ma w dorobku dwa albumy fonograficzne, single z płyty Oberschlesien II: „Król Olch”, „Samotny” czy „ To nie sen” są grane przez ogólnopolskie stacje radiowe, m.in. Antyradio, 3 Program Polskiego Radia i zajmują wysokie pozycje na listach przebojów. W 2012 roku byli finalistami Must Be The Music – podczas rozgrywki finałowej zgromadzili największą publiczność w historii programu.  Uparcie i bezkompromisowo piszą teksty po śląsku - prof. Miodek powiedział kiedyś: „Niech miłość do Śląska otwiera nas na świat!” i chłopcy z zespołu Oberschlesien są tego niezaprzeczalnym przykładem. Szczerość przekazu i determinacja, jaka towarzyszy zespołowi, pozwalają napisać, że są bezkonkurencyjni.
28 lutego ukazał się ich dwupłytowy album, na który składa się materiał zarejestrowany podczas koncertu w Operze Śląskiej w Bytomiu – muzykom Oberschlesien towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod batutą Adama Sztaby.
To połączenie dwóch pozornie odległych światów muzycznych – industrial metalu i orkiestry symfonicznej – w znakomitych aranżacjach Adama Sztaby. 

 

Źródło: S.P. RECORDS & PUBLISHING COMPANY
http://www.sprecords.com.pl