012345678

Podwójna WDECHA-Big Book Festival Warszawa

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2017-03-09

Podwójna WDECHA-Big Book Festival Warszawa.

Piąte edycja festiwalu już 23-25 czerwca.

 


Duży Festiwal Czytania odebrał dwie WDECHY dla Wydarzenia Roku przyznawane przez magazyn „Co Jest Grane“. Festiwal został nagrodzony przez jurorów, zwyciężył także w plebiscycie publiczności.


Jurorzy nagrodzili Big Book Festival jako Wydarzenie Roku podkreślając, że jest to impreza zapewniająca mądre, otwarte rozmowy o literaturze, a robi to w sposób przenikliwy i bez zadęcia. Zarówno przez międzynarodowy program, jak i swoją wyjątkowość, oryginalność, które sprawiają, że Big Book Festival bardzo szybko stał się jednym z najważniejszych festiwali literackich w kraju – napisano w uzasadnieniu werdyktu.


WDECHĘ przyznano festiwalowi za interdyscyplinarność oraz logistyczne wędrówki po Warszawie – odkrywanie literackich kontekstów dawnych fabryk, dworców czy pałaców. Jurorzy docenili również to, że na festiwalu mile widziane są zwierzęta, które chętnie z tej otwartości korzystają.


- Dziękujemy jurorom i czytelnikom. Wielka radość. Ta nagroda jest dla nas sygnałem, że próba stworzenia pierwszego w historii Warszawy międzynarodowego festiwalu czytania, która kilka lat temu wydawała się wyprawą z motyką na słońce, nie tylko się udała, ale też, że Big Book szybko stał się ważną i teraz wierzymy, że trwałą częścią życia tego miasta – powiedziały Anna Król i Paulina Wilk, twórczynie festiwalu.


Piąta edycja Big Book Festival odbędzie się 23-25 czerwca 2017 r. W programie znajdzie się ponad 50 spotkań i happeningów. Tym razem międzynarodowemu festiwalowi czytania towarzyszy hasło:

powrót do początku I back to beginning, a wszystkie jego wydarzenia odbędą w dawnych budynkach szkół przy ul. Emilii Plater 31.

 

Źródło: M. Szwugier