01234567

Premiera Piotr Wojtasik - Tribute to Akwarium

Strona główna » Aktualności Dodano: 2017-10-30

NAJNOWSZY ALBUM PIOTRA WOJTASIKA

TRIBUTE TO AKWARIUM

PREMIERA: 7 listopada 2017

 

Zdobywca czterech Fryderyków - Piotr Wojtasik, po kilkuletniej przerwie nagrywa kolejny autorski album. Zawarty na nim materiał jest w pewnym sensie podsumowaniem wieloletnich doświadczeń zdobytych na światowych scenach z udziałem wybitnych artystów.

Projekt "Tribute to Akwarium" jest oparty głównie na polskich wykonawcach (młodego i średniego pokolenia). Stanowi rodzaj pięcioczęściowej suity stylistycznie oscylującej wokół współczesnego neo-bopu z wyraźnymi wpływami muzyki etnicznej i free. Całość cechuje duża ekspresja i swoboda wykonania z jednoczesnym utrzymaniem kompozycyjno-aranżacyjnego charakteru dzieła.

Program wykonany „na żywo” zaledwie na trzech festiwalach, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. W najbliższym okresie stanowić będzie główny przedmiot działalności artystycznej Piotra Wojtasika.

Album poświęcony jest legendarnemu klubowi jazzowemu Akwarium, który funkcjonował w latach 1977-2000 w Warszawie. Na jego scenie prezentowano muzykę najwyższej próby, był miejscem spotkań wybitnych polskich artystów. Upamiętnienie tych wydarzeń jest również okazją do złożenia hołdu wszystkim polskim mistrzom jazzu, od których przez dziesięciolecia uczyliśmy się i czerpaliśmy wzorce. - Piotr Wojtasik

Lider zaprosił do współpracy:

Sebastiana Sołdrzyńskiego (trąbka, flugelhorn), Igora Pietraszewskiego (shakuhachi, pungi, whistle), Viktora Tótha (saksofon altowy, okaryna) Marcina Kaletkę (saksofon tenorowy), Leszka Możdżera (keyboards, Fender Rhodes Piano), Marka Kądzielę (gitara), Dominika Wanię (fortepian), Dariusza Oleszkiewicza (kontrabas), Erica Allena (perkusja), Jakuba Miarczyńskiego (instrumenty perkusyjne), w utworze „Stay in Time of Freedom” śpiewają: Anna Maria Mbayo, Magdalena Zawartko.

Koncert premierowy odbędzie się 9 grudnia w ramach 12. Silesian Jazz Festival w Katowicach.

Album powstał przy wsparciu finansowym firmy „Lange Łukaszuk”, Związku Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

W projekcie graficznym okładki wykorzystano dwa obrazy autorstwa Lecha Twardowskiego, jednego z najbardziej kreatywnych polskich twórców malarstwa współczesnego.

 

Nagrania dokonano w dniach 1-2 maja 2017 w Studio RecPublica w Lubrzy.

Realizacja nagrania: Łukasz Olejarczyk

Mastering: Alan Silverman, Arf Mastering

Producent muzyczny: Piotr Wojtasik

Producent wykonawczy: Agata Szakiel

Wydawca: indygo records

www.facebook.com/piotrwojtasikmusic

 

Źródło: Agata Szakiel
http://www.helloindygo.com