9876543210

Przegląd oferty aukcji sztuki

Strona główna » Aktualności Dodano: 2020-04-21

Kolejny tydzień kwietnia rozpoczyna IV Aukcja inkografii organizowana przez Galerię Maya. Jest to świetna okazja do nabycia prac m.in. Rafała Olbińskiego, Jana Stokfisza-Delarue i Edwarda Dwurnika wykonanych w tej technice. W aukcji biorą udział 52 pozycje w cenach wywoławczych od 250 do 2300 zł.

 

21 kwietnia odbędzie się 38. Aukcja Sztuki Młodej organizowana przez Galerię Xanadu. Ceny wywoławcze wszystkich 61 pozycji wynoszą 1000 zł. Wśród prac pojawia się kilka interesujących portretów m.in. Bez tytułu Agnieszki Olech i Der Grenzpunkt Agnieszki Pakuły. Warto również zwrócić uwagę na pejzaże o fantazyjnym kolorycie – Bartłomieja Baranowskiego, Bajka nr 7, Jeny Polak, Droga do domu, Jolanty Kitowskiej, Looking at Petra.


W tym dniu zakończy się VIII Aukcja Promocyjna Galerii Maya. W aukcji bierze udział 37 pozycji w cenach wywoławczych od 270 do 5900 zł. W ofercie znajduje się m.in. kilka ciekawych obrazów artystów często podejmujących temat martwej natury. Do godziny 21:00 można w tym dniu licytować obraz Rafała Olbińskiego o tytule Very private heaven.

 

W środę, 22 kwietnia odbędzie się aż pięć aukcji. Pierwszą z nich jest Aukcja Prac na Papierze organizowana przez Sopocki Dom Aukcyjny. W aukcji biorą udział prace klasyków polskiej sztuki nowoczesnej. Jedną z pozycji jest Akt, Jerzego Nowosielskiego. Wyraźny kontur podkreślający ciało, w zasadzie ograniczający przestrzeń na obrazie i nadający jej kształt ciała,  nadaje kompozycji cech abstrakcyjnych, wręcz geometrycznych. Kolejną ciekawą pozycją jest akwarela Bez tytułu autorstwa Jana Tarasina. Akwarela jego autorstwa to przykład twórczości artysty zmierzającej w kierunku abstrakcyjnym.


272. Aukcja Sztuki Dawnej także obfituje w okazje do nabycia dzieł sztuki polskich klasyków malarstwa. W licytacji wezmą udział 184 pozycje w cenach wywoławczych od 600 do 200 000 zł. Wśród nich są obrazy m.in. Jacka Malczewskiego, Wojciecha Weissa, Władysława Skoczylasa i Teodora Axentowicza. Oprócz malarstwa w ofercie aukcji znajdują się meble, ceramika, rzeźba i wiele innych ciekawych przedmiotów.

 

Okazją do nabycia dzieł sztuki użytkowej będzie 3. Aukcja – Wnętrze Sztuki organizowana przez Pragalerię. Ceny wywoławcze 114 pozycji dostępnych na aukcji wynoszą od 50 do 1000 zł.

Kolejną aukcją odbywającą się 22 kwietnia jest III Aukcja Agra Art NOVA. W licytacji wezmą udział obrazy, rzeźby i grafiki młodych artystów, m.in. Sylwii Caban, Julii Reiter, Jakuba Napieraja i Pawła Tkaczyka.

 

Ostatnią w tym dniu aukcją jest 85. Aukcja Sztuki Współczesnej organizowana przez Dom Aukcyjny Rempex. W licytacji wezmą udział m.in. dwie grafiki Lucjana Mianowskiego, które dzięki kompozycji poruszają z jednej strony kwestie tożsamości człowieka, z drugiej zagadnienie ludzkiego umysłu. Człowiek był częstym tematem grafik artysty, a szczególnie powielanie jego ciała na różne sposoby. Łącznie w ofercie aukcji znajduje się 89 pozycji w cenach wywoławczych od 400 do 58 000 zł.


Do 23 kwietnia można brać udział w licytacji 32 pozycji dostępnych na Internetowej Aukcji Art Outlet organizowanej przez Krakowski Dom Aukcyjny. W aukcji biorą udział m.in. grafiki Jana Tarasina, Jana Pamuły i Tadeusza Dominika, obrazy Eugeniusza Gerlacha i Stanisława Rodzińskiego.

 

24 kwietnia zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności, którą organizuje Art in house. Oferta aukcji obfituje w prawdziwe perełki takie jak np. obraz olejny Tadeusza Kantora, akwarela Mai Berezowskiej oraz rysunki Stanisława Szukalskiego. Ceny wywoławcze 50 pozycji wynoszą od 800 do 150 000 zł.

 

Następną, odbywającą się w tym tygodniu aukcją jest 210. Aukcja Dzieł Sztuki. 25 kwietnia w licytacji weźmie udział 91 pozycji, większość z nich to przedmioty z dziedziny malarstwa dawnego i współczesnego oraz grafiki. Ceny wywoławcze wahają się pomiędzy 150 a 25 000 zł.

26 kwietnia zapraszamy na organizowaną przez Dom Aukcyjny Ostoya, 191. Aukcję. Wśród przedmiotów dostępnych na aukcji oprócz malarstwa i grafiki pojawi się również porcelana. Wartą uwagi pozycją jest komplet porcelany wyprodukowany po 1930 roku w Zakładach Porcelany „Ćmielów”.  W aukcji bierze udział aż 310 pozycji.


Do 26 kwietnia potrwa Aukcja płyt winylowych 8, organizowana przez Art Maniac. Zapraszamy do zapoznania się zresztą prac dostępnych na aukcjach: https://onebid.pl