9876543210

Przegląd oferty aukcyjnej

Strona główna » Aktualności Dodano: 2020-07-10

      Kolejny tydzień lipca rozpocznie Internetowa Aukcja Wakacyjna, w której wezmą udział 42 pozycje w cenach wywoławczych od 350 do 2500 zł. Wśród pozycji znajdują się obrazy artystów, których prace są lubiane i doceniane przez miłośników sztuki i często pojawiają się na aukcjach. Są to obrazy m.in. Alicji Kappy, Andrzeja Fronczaka, Marioli Świgulskiej i Bartłomieja Baranowskiego. Oprócz malarstwa w aukcji również weźmie udział figurka ceramiczna Rekin autorstwa Jakuba Niewdany.

  15 lipca zapraszamy na dwie aukcje. Pierwszą z nich jest Aukcja Nowej Sztuki. Atutem obiektów przeznaczonych na licytację jest różnorodność technik, w jakich zostały wykonane. Wśród prezentowanych na aukcji dzieł sztuki znajdziemy prace m.in. Roksany Żelazkiewicz wykonane w technice intaglio, czyli druku wklęsłego, połączenie monotypii z akrylem autorstwa Wojtka Więckowskiego, rzeźbę z gipsu Sylwii Ozimek oraz kilkadziesiąt wspaniałych obrazów akrylowych i olejnych. Łącznie w aukcji wezmą udział 62 pozycje w cenach wywoławczych 1000 zł. 39. Aukcja Sztuki Młodej po raz kolejny stworzy okazję do nabycia prac wspaniałych, młodych artystów. Wśród 100 pozycji znajdują się obrazy m.in. Mirelli Stern, Szymona Poloczka, Pawła Dąbrowskiego, Michała Lisowskiego, Magdaleny Rytel – Skorek oraz Krystyny Róż – Pasek. Ponadto w aukcji wezmą udział rzeźby Sylwii Caban i Waldemara Mazurka oraz figurki Jakuba Niewdany i Anety Śliwy. Ceny wywoławcze wynoszą 500 zł.


  Sukces artystyczny Zdzisław Beksiński osiągnął w dużej mierze dzięki swoim niezwykłym obrazom. Jednakże w latach 90. artysta zaczął eksperymentować z nowymi mediami i przetwarzaniem fotografii. W wyniku tych eksperymentów powstał szereg interesujących fotomontaży, które można licytować na trwającej do 16 lipca aukcji Zdzisław Beksiński - duży format - kolaże komputerowe. Ceny wywoławcze 13 pozycji wynoszą 1000 zł.


  16 lipca odbędzie się IV Aukcja Dzieł Sztuki, w której weźmie udział 60 pozycji w cenach wywoławczych od 900 do 470000 zł. Pojawi się okazja do nabycia kilku obrazów Wlastimila Hofmana, m.in. bardzo interesującego autoportretu – Wędrówka życia. Wśród pozycji znajdują się również prace m.in. Teresy Rudowicz, współzałożycielki Grupy Krakowskiej II, Jerzego Panka, Romualda Oramusa oraz młodego polskiego malarza Kamila Kukli. Najdroższą pozycją jest Portret aktora – studium autorstwa Maurycego Gottlieba.


  18 lipca zachęcamy do udziału w Aukcji Prac na Papierze, której oferta także obejmuje prace wykonane w różnorodnych technikach malarskich i graficznych. Warto zwrócić uwagę na wykonany pastelami Portret Edmunda Strążyskiego autorstwa Witkacego, linoryt Jonasza Sterna Wysiedlenie III, z cyklu „Getto lwowskie”, projekty plakatów Waldemara Świerzego, sitodruk Romana Cieślewicza oraz prace artystów nieznanych. Ceny wywoławcze 177 pozycji wynoszą od 300 do 280 000 zł.

  W niedzielę, 19 lipca odbędzie się Aukcja Wyprzedażowa. Wśród prezentowanych na aukcji dzieł sztuki znajdziemy m.in. warty uwagi Portret Kobiety autorstwa Henryka Berlewiego, Kwiaty w dzbanie Rafała Malczewskiego, litografię Akt kobiety i mężczyzny Auguste’a Renoira, litografię Marca Chagalla i kilka prac Wojciecha Weissa. Ceny wywoławcze 100 pozycji wynoszą od 100 do 10 000 zł. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi pozycjami dostępnymi na aukcjach w tym tygodniu na naszej stronie internetowej https://onebid.pl/pl