9876543210

RZESZÓW ,,Najmniejszy samolot na świecie''

Strona główna » Polecamy Dodano: 2015-06-15W najbliższą niedzielę tj. 21 czerwca 2015 r. o godz. 16.30 Teatr Maska zaprasza na spektakl "Najmniejszy samolot na świecie ", reż. Igor Kazakov.

Bilety na spektakl 15 zł.
Przed spektaklem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych (od godz. 15.30-16.15)
.

Reżyseria: Igor Kazakov

Scenografia: Tatiana Nersisian

Muzyka: Swietłana Bień

Choreografia: Marta Bury

 

 

Bohaterem naszej historii jest samolot. Taki, jakich wiele, tylko nieduży. Właściwie to zupełnie mały, a wręcz najmniejszy samolot na świecie. Jego koledzy – duże i trochę zarozumiałe samoloty – często dokuczają mu z tego powodu. Jeśli i Wam zdarzyło się usłyszeć, że jesteście zbyt mali, aby z kimś się bawić lub czymś zajmować, wiecie doskonale, że nie jest to przyjemne. Małemu samolotowi było bardzo przykro, kiedy od ciągle zajętych „bardzo ważnymi sprawami” kolegów słyszał, że taki mikrus do niczego się nie nadaje. Kiedy już prawie im uwierzył, że mały to znaczy nieważny, spotkał największego psa na świecie. I być może Was to zdziwi, ale okazało się, że to właśnie on, tylko on – maleńki samolot, którego jeden bardzo niesympatyczny kolega nazwał „komarem ze śmigłem” – może pomóc największemu i bardzo nieszczęśliwemu psu. Co było dalej? Czy samolot wywiązał się ze swojej bardzo ważnej misji? O tym opowiemy wam podczas przedstawienia.

Spektakl uczy nas, że każdy z nas jest ważny i może dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko uwierzy w siebie i będzie pamiętał, że czasem wmawiamy sobie, że wszystko  przepadło, zamiast spróbować poszukać wyjścia z trudnej sytuacji. Wyjścia, które mamy często na wyciągnięcie ręki…

 

 

 

Obsada:

Kamil Dobrowolski

Henryk Hryniewicki

Kamila Korolko

Piotr Pańczak

Natalia Zduń


Karolina Hołówko

Teatr "Maska" w Rzeszowie
tel. 017 86 25 717