012345678

SKARPETY I PAPILOTY-spektakl w Rzeszowie

Strona główna » Aktualności Dodano: 2017-03-16

19 marca 2017 r.  ( niedziela)  o godz. 16.30 w Teatrze Maska  odbędzie się spektakl "Skarpety i papiloty, czyli o tym, co zaszło w rodzinie lisów”" w reżyserii Roberta Drobniucha.

Przed spektaklem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek.

 

Julia Holewińska
SKARPETY I PAPILOTY, CZYLI O TYM, CO ZASZŁO W RODZINIE LISÓW
PREMIERA – 13 MARCA 2016
reżyseria: Robert Drobniuch
scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
muzyka: Maja Pietraszewska-Koper
obsada: Ewa Mrówczyńska, Kamila Olszewska, Tomasz Kuliberda, Bogusław Michałek, Robert Luszowski


„Widziałaś moje skarpety? Te w szkocką kratę. Ciepłe. Są tylko trzy. Przecież nie pójdę na zebranie Zarządu Lasów i Borów z gołą łapą". Tymi słowami Tatalisa zaczyna się każdy poranek w rodzinie lisków. W ślad za ojcem Natalis wykrzykuje „Nie chcę tych kokardek", a Bobolis wtóruje „Mamalisie, jestem głodny!". Tak, te i wiele innych spraw ma na głowie Mamalis. Dlatego też dzień, w którym Mamalis postanawia, że pójdzie do pracy, jest dniem WIELKICH ZMIAN. Dzieci po raz pierwszy mają spędzić cały dzień z ojcem. Ta pozornie zwyczajna sytuacja przyniesie wiele atrakcji, ale też zamieni się w krótki film grozy. Co zatem wydarzy się w rodzinie lisów? O tym przekonacie się, przychodząc na spektakl. Dość wiedzieć, że nauka nie pójdzie w las. Nasi bohaterowie przyswoją nowe obowiązki, a mama będzie mogła z powodzeniem realizować się w domu i w pracy.
Julia Holewińska to uznana dramatopisarka, laureatka między innymi prestiżowej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Jej sztuki były wystawiane i publikowane w Polsce i za granicą. Jest dwukrotną stypendystką Ministerstwa Kultury, laureatką programu MŁODA POLSKA. „Skarpety i papiloty" to jej pierwsza sztuka dla dzieci.

 

Źródło: Teatr „Maska” w Rzeszowie

http://www.teatrmaska.pl/