9876543210

Spektakl Supermenka - Warszawa

Strona główna » Polecamy Dodano: 2016-02-25

Supermenka - PREMIERA
Organizator: Teatr Kamienica

 

Wtorek / 2016-03-08 / 19:00
Teatr Kamienica - scena parter.
al. Solidarności 93, 00-144 Warszawa
sprzedaż on-line biletów trwa do 2016-03-08 13:00
Kup bilety:

https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=106620

 

Supermenka, to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej.

Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej.
90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik, znaną z "Placu Zbawiciela";, "Nikifora", "Jezioraka", "Papuszy", "M jak miłość" i "Na dobre i na złe", nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem - Polską Nagrodą Filmową.

 

W "Supermence" jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości.
"Supermenka", to opowieść inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę.
W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci.
Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.
Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle repertuarze wokalnym.
Tytułowa Supermenka, bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie!

 

PREMIERA 8 MARCA 2016
Autor: Dorota Macieja
Reżyseria: Jerzy Gudejko
Scenografia: Krzysztof Kelm
Kostiumy: Grażyna Gudejko
Obsada: Jowita Budnik

 

Źródło: https://www.ebilet.pl/