9876543210

Świąteczna Aukcja Sztuki Auxioner.com

Strona główna » Polecamy Dodano: 2018-12-06

Leszek Sokół, Józef Wilkoń, Stanisław Chomiczewski, Eugeniusz Gerlach - to tylko nieliczne nazwiska wybitnych artystów, które pojawią się 6 grudnia podczas świątecznej aukcji na platformie Auxioner.com. W ofercie znalazło się 36 prac z zakresu malarstwa i rysunku.

 

Obok dzieł uznanych w świecie twórców, pasjonaci sztuki będą mogli licytować także prace rodzimych artystów: Daniela Pieluchy, Rafała Olbińskiego, a także Jana Dobkowskiego. Aukcję wyróżniać będzie bogactwo tematów i estetyk - obok portretów i aktów znajdą się pejzaże oraz martwe natury.

 

Pasjonatów malarstwa surrealistycznego z pewnością zainteresują asymetryczne kompozycje z monumentalnym acz prostym wykorzystaniem linii oraz paletą nasyconych barw autorstwa Leszka Sokoła. Zrealizowany w 2012 roku obraz Ja i Tea łączy w sobie wątki, stale przeplatające się w twórczości artysty. Malarstwo Sokoła to sceny urokliwe - tajemnicze, nieprzegadane w swojej narracji, zwyczajnie cieszą i uspokajają.

Wśród obrazów wystawianych na aukcji duże zainteresowanie z pewnością wzbudzą prace jednego z najwybitniejszych polskich artystów, Józefa Wilkonia. Dzieła mistrza ilustracji, które oscylują wokół przyrody i świata zwierząt, zobaczyć można m.in. w japońskich muzeach i wielu prywatnych kolekcjach.

Dla wielbicieli naturalnych, nieskażonych cywilizacją krajobrazów, których dopełnieniem są konie, atrakcję stanowić będzie malarstwo Stanisława Chomiczewskiego kształtującego emocje barwą i światłem. Warsztat artysty, pełen brzemiennej spuścizny krakowskiej szkoły koloryzmu, zadowoli najbardziej wymagających koneserów.