9876543210

Sztuka na prezent

Strona główna » Polecamy Dodano: 2019-01-07

Sztuka na prezent

Zakup prezentu dla bliskiej osoby nie jest tak prostą czynnością, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Wymaga sporego zaangażowania i znajomości preferencji estetycznych innych. I chociaż o gustach nie powinno się dyskutować, to niespodziewane podarunki są gestem wskazującym na szczerość i sympatię względem drugiego człowieka.

Obecnie, w dobie nadprodukcji, na wartości coraz bardziej zyskuje rękodzieło. Dlatego też dzieło sztuki może okazać się trafionym spersonalizowanym prezentem, które sprawi, że obdarowana osoba poczuje się wyjątkowo bez względu na okazję. Dla wielu osób kupowanie prac artystycznych jako prezentu może się wydawać odważnym posunięciem, jednak jest najlepszym sposobem na powiedzenie: znam cię. Jest to prezent ponadczasowy, który z biegiem lat zyskuje na wartości nie tylko finansowej, ale przede wszystkim sentymentalnej.

  • Czy wybrany obraz pasuje do wystroju wnętrza potencjalnego właściciela?
  • Jakich artystów obdarowana osoba ceni? Jaki nurt w sztuce ją interesuje?  

Kupując dzieło sztuki dla bliskiej osoby, weź pod uwagę zarówno jej preferencje jak i wystrój wnętrza. To dwie kluczowe rzeczy, o których warto pamiętać przy wstępnej selekcji. Jeśli Twój znajomy uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, warto zainwestować w krajobrazy i reprodukcje natury (na Auxionerze w takim duchu tworzy chociażby Anna Nagas). Z kolei pasjonatów współczesnej twórczości wizualnej mogą zachwycić fotografie Macieja Plewińskiego. Nadal masz problem z wyborem rodzaju wytworu artystycznego? Powróć do wspólnych wspomnień, przywołaj zapamiętane obrazy i przedmioty.

Nie zapominaj, że sztuka nie jest tradycyjnym przedmiotem, który możesz nabyć kilka dni przed wizytą u przyjaciela lub członka rodziny. Zaplanuj z wyprzedzeniem wizytę w stacjonarnej galerii sztuki lub odwiedź odpowiednią platformę internetową. Warto uwzględnić czas dostarczenia zamówionej przesyłki oraz proces dopełnienia niezbędnych formalności względem sprzedającego podmiotu. Warto upomnieć się także o certyfikat autentyczności zakupionego obiektu oraz wszelkie inne dowody zakupu unikatowego elementu wystroju wnętrza.


Nie ulegaj pokusie, aby spędzać cały swój czas wędrując po sklepach. Jeśli potrzebujesz wskazówek, nie bój się o nie pytać ekspertów. Udaj się do galerii sztuki lub skontaktuj się z platformą aukcyjną i rozważ zakup sztuki jako prezent.

Redakcja: Auxioner.com