9876543210

Tarja Turunen w Warszawie i Wrocławiu

Strona główna » Imprezy Dodano: 2016-11-24

Tarja Turunen


Już na początku grudnia do Polski wraca Tarja Turunen, która wystąpi w warszawskiej Progresja Music Zone i na Stadionie Wrocław w ramach trasy promującej jej najnowszy album "The Shadow Self". Kup bilety na koncert Tarja Turunen już dziś!
Artystka ogłosiła niedawno dwa zespoły, które będą jej towarzyszyły podczas trasy koncertowej!
Znamy już zespoły, które będą artystce towarzyszyć podczas trasy koncertowej! Przed koncertami Tarji Turunen wystąpi hiszpańska formacja Suddenlash i brytyjski zespół Immension. Jak brzmią na żywo przekonamy się już za niecały miesiąc!
Tarja Turunen to niezwykła wokalistka obdarzona fantastycznym, operowym głosem, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka. Wokalistka znana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów wielokrotnie pokrytych platyną. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i od tamtej pory z powodzeniem wydaje kolejne krążki i występuje przed publicznością na całym świecie.

Program (koncert w Warszawie i we Wrocławiu)
Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Tarja solowo już kilkukrotnie gościła w Polsce, za każdym razem wzbudzając zachwyt i uniesienie tłumnie zgromadzonej publiczności. Uczestnicy koncertów Turunen zawsze podkreślają ich niezwykłość i niesamowitą atmosferę. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem „Breath from Eternity”, który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejnym sukcesem Tarji, okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek „My Winter Storm”, który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel „I Walk Alone” przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. W 2010 roku ukazał się album „What Lies Beneath”. Sama Turunen tak mówi o wydawnictwie: To była długa i trudna droga, ale jestem zadowolona z każdego wykonywanego kroku, bo wiem, że album będzie cudowny i potężny. Latem 2013 roku ukazał się jej czwarty studyjny album „Colors od The Dark”, na którym wokalistka zamieściła między innymi cover utworu Petera Gabriela - Darkness. Tarja na swoich solowych wydawnictwach zdołała zawrzeć emocje i cudowną atmosferę znaną z najlepszych krążków Nightwish.

 

Bilety i źródło: https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/tarja-turunen/