9876543210

TEATR MASKA w Rzeszowie

Strona główna » Polecamy Dodano: 2015-04-15

w najbliższą niedzielę, 19 kwietnia o godz. 16.30  w Teatrze "Maska" odbędzie się interaktywne widowisko multimedialne "Błękitek, mówiący wieloryb".
 

Pierwsze interaktywne widowisko multimedialne w Polsce. Występują aktorzy warszawscy znani z serialu Ojciec Mateusz ( Artur Pontek ) oraz serialu Klan ( Jagoda Stach) oraz gadający wieloryb!!! odpowiadający na pytania dzieci.

Show jest absolutną nowością technologiczną. Łączy teatr, kino i udział publiczności w rozwoju akcji przedstawienia. Spektakl oparty jest na technologii interaktywnej animacji komputerowej, pozwalającej widzowi „na żywo” rozmawiać z postacią na ekranie. Robi to niesamowite wrażenie na uczestnikach widowiska. Czegoś takiego jeszcze nie było!

Spektakl skierowany jest do młodego widza w przedziale wiekowym 3-12 lat, ale animuje całą publiczność łącznie ze wszystkimi dorosłymi. Zawiera elementy edukacyjne, traktuje bowiem o ekologii, o tym jak dbać o środowisko naturalne, walczyć z zanieczyszczeniami, mówi o oszczędności wody, recyclingu, ponadto barwnie opowiada o podwodnym świecie zwierząt. Przedstawienie jest pełne wartkiej akcji i humoru, porywa zarówno dzieci jak
i rodziców.

 

W spektaklu występuje trzech aktorów na żywo, znanych z seriali telewizyjnych, którzy dzieciom i młodzieży kojarzyć się mogą również z wielu ról dubbingowych. Ponadto gwiazdy - Piotr Gąsowski (z ekranu) oraz Tomasz Knapik (którego głos prowadzi całość przebiegu akcji jako „Komputer”). Jednak elementem, który najbardziej zachwyca widzów jest główny bohater spektaklu – Błękitek, mówiący wieloryb.
 

Spektakl „Błękitek mówiący wieloryb” - to nie tylko show rozrywkowe. Przekazuje treści edukacyjne tyczące dbałości o środowisko. Co ważne, robi to w sposób nienachalny, bez wykładu i suchego dydaktyzmu. Dzieci utożsamiają się z głównym bohaterem, chcą być jego przyjaciółmi – i przez to niejako przejmują naturalne dla niego treści. Stawiamy dzieci w roli czynnych obrońców pięknego, czystego, niezaśmieconego świata, który reprezentuje Błękitek. To przyjaźń z naszym bohaterem i cała ta przygoda, czynią dzieci wrażliwymi na problem ochrony środowiska.

 
 
 
Przed spektaklem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych (od godz. 15.30-16.15)
 
 
Pozdrawiam
Karolina Hołówko