9876543210

The Polish - nowy zespół Wojciecha Żółtego

Strona główna » Polecamy Dodano: 2015-12-14

 

The Polish to nowy zespół rockowy, którego założycielem jest Wojciech "Yellow" Żółty, znany szerokiej publiczności z zespołu Akurat.

 

Swoją twórczość określają jako "ROCK PSYCHOLOGICZNIE ZAANGAŻOWANY" :)

 

 

Singiel pt. "99 lat" jest pierwszym, który promuje album o tym samym tytule.

Teledysk do piosenki nagrywany był na dnie Jeziora Żywieckiego dotkniętego przez tegoroczną suszę. Na płycie znajdzie się 11 energetycznych rockowych piosenek z tekstami w języku polskim. Jako ciekawostka pojawi się też jeden utwór z muzyką do wiersza Juliana Tuwima.

Miksy zrealizował Marcin Trojanowicz, a mastering Leszek Kamiński. Premiera już niebawem.

 

Teledysk:

 

Utwór do odsłuchania/ściągnięcia:
http://www.peefmusic.pl/THE_POLISH/THE_POLISH-99lat(kod_ISRC_PL-P34-15-00001).mp3

 

Facebook: http://www.facebook.com/thepolishband

 

Zapowiadany album jest autorskim i szczerym spojrzeniem na otaczający świat, ubranym w rockowe dźwięki. Ciekawe i niebanalne teksty są zwykle "o czymś" i, co ważne, traktują słuchacza serio. Intuicja Wojciecha Żółtego do tworzenia "rockowo-przebojowych" melodii, którą mogliśmy obserwować już w zespole Akurat ("Lubię mówić z Tobą",  "Fantasmagorie", "Papapa"), tutaj rozkwita w pełni. Płyta "99 lat" to zbiór utworów pełnych energii i gitarowego pazura, jednocześnie wpadających w ucho tak szybko, że nucimy je już po pierwszym wysłuchaniu. Czerpiąc z najlepszych rockowych wzorców, The Polish już na starcie mają swoje charakterystyczne brzmienie, a jako twórcy "rocka psychologicznie zaangażowanego" wydają się być refleksyjni na tyle, by ośmielić się tym dzielić ze słuchaczami.

 

W The Polish muzycznie wspierają się: Ziemowit "Ziemo" Rybarkiewicz (Delight, SoundQ, Kreuzberg) potrafiący dać niemiłosierny "wycisk" perkusji, na gitarze basowej melodyjne partie w niskich częstotliwościach biegle przeprowadza Robert Okręglicki, gitarowe harmonie należą do Konrada Gruszki, który o mały włos nie został pianistą. Wokal i gitarę rytmiczną napędza Wojciech "Yellow" Żółty.

 

Źródło: PEEF MUSIC

http://www.peefmusic.pl