9876543210

The Sheldoners - koncert w Teatrze Barakah

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2020-02-14

21 marca | sobota| 21:00

 

BILETY: 15 zł

 

Zakup: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28 / http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety/ / przed koncertem

  • Rezerwacja: rezerwacje@teatrbarakah.com / 12 397 80 47

 

—————————————————————————————————————————————

 

We are the Sheldoners. Standing ground, waiting for the sun.

 

The Sheldoners zostali założeni przez nieobecnego już Piotra Majchrzyka, wyjątkowego gitarzystę i wokalistę oraz perkusistę Tomasza Jankosza w Krakowie w 2016 roku. Niedługo po założeniu do zespołu dołączył Jakub Wołos, były gitarzysta Yellow Pillow, dzięki czemu mogli rozpocząć pracę nad materiałem. Przez długi czas zespół poszukiwał stałego basisty i dopiero po przesłuchaniu Mateusza Stępnia doszło do zamknięcia składu, pracy nad EP i rozplanowania trasy koncertowej. Pierwszy i jedyny koncert w takim składzie miał miejsce w Gliwicach, gdzie Sheldoners wystąpili jako główna atrakcja po charytatywnym maratonie „Bieg dla serca”, organizowanym przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca. Dwa miesiące po koncercie doszło do tragicznej śmierci jedynego w swoim rodzaju muzyka, Piotra Majchrzyka. Tomasz, Kuba i Mateusz, potrzebowali czasu aby pogodzić się ze stratą przyjaciela.

 

Po dłuższym czasie zdecydowali się reaktywować zespół. Rolę głównego wokalisty przejął Jakub Wołos. W drugiej połowie 2017 roku do zespołu dołączył Kamil Gamrat, klasycznie uczony pianista, z głową pełną pomysłów, talentem oraz wyjątkowymi instrumentami. Już od pierwszego przesłuchania, oczywistym było, że Kamil jest osobą potrzebną w zespole. Kolejnym opóźnieniem w rozpoczęciu koncertów było odejście Tomasza Jankosza od zespołu na początku 2018 roku, spowodowane stanem zdrowia. Na jego miejsce zgłosił się energiczny, punkowy perkusista Patrik Heimberg z Finlandii. Jednak ze względu na brak porozumienia pod względem kierunku, w jakim zespół powinien być prowadzony, pozostał w The Sheldoners jedynie przez pół roku oraz zagrał tylko jeden koncert. Odejście Patrika spowodowało kolejną przerwę w aktywności zespołu, jednak po przesłuchaniach do zespołu dołączył obecny perkusista Michał Tokarz, utalentowany muzyk posiadający wspólną historię muzyczną z Kamilem Gamratem.

 

Przez ostatnie miesiące zespół pracował nad materiałem oraz nagrywał pierwszą płytę w studiu. Pomimo że cały zespół pochodzi z Polski, swoje teksty piszą po angielsku, jako że dążą do wypromowania własnej muzyki na scenie polskiej jak i światowej. Oryginalne brzmienie, chwytliwe melodie oraz wartościowe teksty są ich znakiem rozpoznawalnym, a energiczne koncerty pozwalają doświadczyć tego w najlepszy sposób.

 

SKŁAD: Jakub Wałos, Michał Tokarz, Mateusz Stępień, Kamil Gamrat

 

LINKI:

Polarized: https://www.youtube.com/watch?v=Dvv4XNOJDpo

So very ordinary: https://www.youtube.com/watch?v=CJsrdQJDi2A

Do: https://www.youtube.com/watch?v=8KC_0g9pfqU

Insider: https://www.youtube.com/watch?v=zPIygDWKbAg