9876543210

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zaprasza

Strona główna » Polecamy Dodano: 2016-03-07

CO / ​ DOM polski_by PE-P Arena DESIGN w Poznaniu

 

GDZIE / Pawilon 5 stoisko 12 – Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

KIEDY / 8 – 11 marca 2016 (oficjalne otwarcie wystawy: 8.03.2016 godz. 15.00)

 

OPIS / Studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i wiodący producenci z branży meblarskiej zapraszają do kreatywnej zabawy w aranżowanie nowoczesnych, niepowtarzalnych wnętrz podczas wystawy "15. PE-P adaptuj / dostosuj" w ramach cyklu „DOM polski_by PE-P”. W grę wchodzą trzy kolekcje mebli łazienkowych w sześciu wykończeniach, dwie kanapy w czterech wersjach oraz kilkadziesiąt dekorów na ściany, fronty mebli i podłogi. Dostosuj je do swojego wnętrza!

Wystawa "15. PE-P adaptuj / dostosuj" jest prezentacją efektów 15. edycji Programu Edukacyjno-Projektowego (PE-P), w ramach którego studenci Wydziału Architektury i Wzornictwa UAP pod kierunkiem prof. Katarzyny Laskowskiej realizowali zadania we współpracy z wiodącymi firmami z branży meblarskiej. Dzięki PE-P od 15 lat kolejne roczniki studentów mają okazję zmierzyć się z praktyką projektowania dla przemysłu. Sukcesem prof. Katarzyny Laskowskiej i jej studentów jest to, że co roku przybywa producentów zainteresowanych uczestnictwem w Programie.

„Dzięki PE-P przez ostatnie 15 lat doprowadziliśmy do wdrożenia ponad 20 projektów, które są w ciągłej produkcji. Kilka szczególnie docenianych i nagradzanych, wypracowanych wspólnie z przedsiębiorstwami Noti, Marmorin i Defra, prezentowanych było wielokrotnie na międzynarodowych targach branżowych, m.in. arena DESIGN w Poznaniu, Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, ICFF w Nowym Jorku oraz ISH we Frankfurcie” – mówi inicjatorka Programu prof. Katarzyna Laskowska.

15 PE-P był wyjątkowy. Działania studentów przebiegały dwutorowo. Jedna grupa zespołów koncentrowała się na projektowaniu mebli dla użytkowników o dokładnie określonym profilu. Inna grupa natomiast miała za zadanie projektowanie dekorów cyfrowych, które wraz z tymi meblami tworzyłyby nowatorską koncepcję wnętrza. Partnerami młodych dizajnerów były doświadczone zespoły projektowe i technolodzy aż sześciu firm: SCHATTDECOR, NOTI, DEFRA, EGGER, RIDEX, BALMA.

 

Nowe formy i materiały w łazience

Gaja, Funky i Green to trzy kolekcje mebli łazienkowych wybrane spośród 15 studenckich projektów. Jury złożone z profesjonalistów z firm Defra (meble łazienkowe), Egger (płyty meblowe) i Schattdecor (zadrukowane papiery dekoracyjne i folie finish) doceniło zarówno formę, jak i pomysłowość w stosowaniu materiałów wykończeniowych. Każdy zestaw został opracowany w wersji ekonomicznej oraz w wersji „nowości”. Na wystawie prezentowane są obie. Na uwagę zasługują zwłaszcza fronty z płyty synchronicznej, wprowadzonej niedawno na rynek przez firmę Egger, a produkowanej na bazie papierów dekoracyjnych firmy Schattdecor. Synchroniczność polega na tym, że płyta imituje zarówno rysunek drewna, jak i fakturę jego powierzchni.


Sofa wielofunkcyjna to wyzwanie

Zwłaszcza gdy oceniającymi są znakomity projektant i renomowana firma produkująca meble wypoczynkowe, czyli Piotr Kuchciński i Noti. Wyzwanie podjęło pięć studenckich zespołów, które przedstawiły 15 pomysłów. Zwycięzcami są autorzy kanap Tippi i Nappi. Na sukces tych projektów zapracowały także tkaniny wybrane przez nich z kolekcji firmy Ridex – po dwie propozycje kolorystyczne i fakturowe do każdej sofy.

 

Dekor ma power

Te same meble i nowy motyw w tle... To zmienia wszystko – charakter mebli, atmosferę wnętrza, twój nastrój. Firma Schattdecor, lider światowy w produkcji zadrukowanych papierów dekoracyjnych i folii  finish, która od 15 lat jest partnerem w Programie Edukacyjno-Projektowym UAP jako źródło materiałów wykończeniowych, tym razem poszła krok dalej. Postawiła przed studentami zadanie zaprojektowania dekoru cyfrowego.

„Byliśmy zaskoczeni liczbą studenckich projektów, jak również ich wysoką jakością” – mówi Danuta Pawlik, menedżer ds. marketingu  Scattdecor.

 

Studenci zaproponowali 200 wzorów. Konieczna była wstępna selekcja. Najwyższe noty uzyskały autorki 8 projektów, które są prezentowane na wystawie w kontekście mebli łazienkowych i wypoczynkowych: Mozaic, Blended, Noa1, Noa2, Viewport, Const, Nebula Turkus i Nebula Szara. Więcej propozycji wzorów zaaranżowanych we wnętrzach zobaczycie na video.


Dostęp do bazy zdjęć: 

https://www.facebook.com/pracownia.PEP/

 

Źródło: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

http://www.uap.edu.pl