9876543210

Warsztaty fotograficzne w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej.

Strona główna » Polecamy Dodano: 2015-10-06

Warsztaty fotograficzne w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej.

 

Co to znaczy dobre zdjęcie?
 

Do piątku 9 października br., młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych może zgłaszać się do udziału w warsztatach fotograficznych, organizowanych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną w dniach 16-17 października.


Warsztaty skierowane są do amatorów fotografii – osób, które chciałyby się dowiedzieć: „jak należy robić dobre zdjęcia”, a przede wszystkim jak przy pomocy fotografii tworzyć opowieści.
Warsztaty poprowadzi Krzysztof Pacholak - fotograf i animator kultury. Od 2003 roku związany z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę" (pracuje przy projektach edukacyjnych i artystycznych, m.in. "Migawki. Spotkania z fotografią", "Młodzi Menedżerowie Kultury", "Polska.Doc", "Kino Filmów Dokumentalnych").
Prowadzi fotoblog: http://multicontrast.blogspot.com
O sobie pisze: Staram się pokazać uczestnikom moich projektów, że fotografia może opowiadać ważne dla nich historie. Że fotografia może wskazywać palcem. Że fotografia mówi. Że fotografia jest jak chodzenie po świecie i pokazywanie – zobacz, spójrz tu. Nie trzeba być wielkim fotografem, żeby mieć coś do powiedzenia. Nie chce uczyć techniki fotograficznej. Robić wykładów o przesłonie czy czasie naświetlania. Chcę pokazywać, że dzięki fotografii można opowiadać o swoim świecie. Pokazuję jak konstytuować opowieść. Zachęcam do przyjrzenia się wycinkowi rzeczywistości z aparatem. Stwarzam młodym ludziom możliwość poznania mistrzów fotografii czy filmu dokumentalnego. Nie boję się łączyć młodych twórców z tymi najbardziej doświadczonymi (…)
Warsztaty odbędą się w ramach  realizowanego przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną projektu „Krośnieńska Kre@tywna Strefa Innowacji” przy wsparciu finansowym Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
  Zgłoszenia młodzieży do udziału w tych warsztatach można przesyłać do dnia 9 października na adres e-mail: mmachowicz@kbp.krosno.pl lub telefonicznie: 13 – 4321356 w. 25; 662072178.
 

Źródło: M. Machowicz / KBP Krosno