9876543210

WIELICZKA: Lato w Muzeum

Strona główna » Polecamy Dodano: 2017-08-21

WIELICZKA: Lato w Muzeum 2017

 

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza dzieci na ciekawe i pełne wyzwań spotkania w ramach akcji „Lato w Muzeum 2017” od 21 do 25 sierpnia w interesujących, historycznych miejscach: Zamku Żupnym i Muzeum w kopalni soli.

Tematy zajęć:

• 21 sierpnia, godz. 9.00 – 11.00 | Na górniczym szlaku, Muzeum w kopalni

Czy w Muzeum można jeszcze zobaczyć pracę górnika? Tak, szczególnie wtedy kiedy samemu przyjdzie się z nią zmierzyć. Muzealna trasa na III poziomie kopalni soli zamieni się w górniczy szlak, na którym uczestnicy zajęć podejmą się wielu wyzwań przybliżających specyfikę pracy górników.

• 22 sierpnia, godz. 9.00 – 11.00 | Artystycznie i plastycznie, Muzeum w kopalni 

Czy wnętrza kopalni a tym bardziej muzealnej ekspozycji mogą być atrakcyjne do malowania przez artystów? Wystawa czasowa „Solne wnętrza” jest dowodem na to, że jak najbardziej tak. Bogactwo obiektów i wrażeń w Muzeum stało się impulsem do powstania oryginalnych prac, które wykonali studenci  i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. 
W czasie letnich zajęć uczestnicy zapoznają się z pracami na wystawie „Solne wnętrza” oraz ekspozycją muzealną w kopalni w interaktywny i kreatywny sposób poprzez zagadki, quizy i  plastyczne wyzwania.

• 23 sierpnia, godz. 9.30 – 11.00 | Taka rzeka, Zamek Żupny 

Co mają frochtarze wspólnego z solą? To właśnie oni drogą wodną, czyli rzeką Wisłą, transportowali sól z Krakowa aż do Bydgoszczy. Zajęcia skoncentrują się na sprawnościach jakimi musieli się oni charakteryzować czyli m.in. sile, skoczności i umiejętności pracy w grupie. Pokażą też znaczenie Wisły dla Żup Krakowskich i zapoznają z Zamkiem Żupnym.
 
• 24 sierpnia, godz. 9.30 – 11.00 | Wakacje z wyobraźnią, Zamek Żupny 

Co to jest abstrakcja? Czy wszystko musi mieć sens i porządek?  Zajęcia, które mają na celu pobudzić wyobraźnię i kreatywne myślenie. Podczas zabaw i ćwiczeń powstaną niesamowite dzieła, które umożliwią uczestnikom ujawnienie własnych myśli i uczuć.

• 25 sierpnia, godz. 9.00 – 11.00 | Górnicza szychta, Muzeum w kopalni

Czy piecowy palił w piecu, a trybarz  kręcił trybami? Co to jest łój i jak służył górnikowi? Jacy pracownicy musieli pracować w kopalni by sól dotarła do solniczki? By się o tym dowiedzieć warto wziąć udział w zajęciach ”Górnicza szychta” i zmierzyć się z pracą prawdziwego górnika o różnych specjalizacjach zawodowych np.  krajacza łoju, piecowego, beczkowego, trybarza,  nosicza, powroźnika.

Opłaty:
Muzeum w kopalni – 9 zł/osoba
Zamek Żupny – 6 zł/osoba

Wiek uczestników: od 6 do 13 lat

Uwaga:
Na zajęcia w Muzeum na III poziomie kopalni każde dziecko zjeżdża z opiekunem.

Udział w zajęciach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody rodziców/opiekunów na wykorzystanie wizerunku dzieci do celów promocyjnych Muzeum.

Informacja/rezerwacja: Dział Edukacji, tel. 12 289 16 33

 

Źródło: http://www.muzeum.wieliczka.pl