9876543210

Wirtualne spotkania z Muzeum Śląskim

Strona główna » Aktualności Dodano: 2020-04-02

Wirtualne spotkania z Muzeum Śląskim
 
 
Zapraszamy osoby w każdym wieku do skorzystania z zupełnie nowej oferty edukacyjnej – przeniesionej do przestrzeni wirtualnej. To prosty sposób na udział w zajęciach bez wychodzenia z domu. Muzeum przygotowało także propozycje dla osób posługujących się Polskim Językiem Migowym.
 
Z myślą o wsparciu pasji tworzenia Muzeum rozpoczyna nowy cykl zajęć on-line i zaprasza wszystkich do zabawy zainspirowanej kolekcjami muzealnymi. Udostępniane filmy instruktażowe, szablony, zdjęcia wybranych dzieł sztuki bądź wystaw pomogą tworzyć i projektować w domowym zaciszu. Muzeum zachęca również nauczycieli, by korzystali z tych zasobów w swojej pracy.
 
Podczas pierwszego spotkania pod hasłem „Z byfyja” będziemy wykonywać modele zabytkowych filiżanek – takich, jakie można było zobaczyć kiedyś w babcinym byfyju. W filmie instruktażowym edukatorka prezentuje poszczególne etapy pracy, a szablony do wydruku i zdjęcia zabytkowych zestawów do herbaty i kawy są do pobrania. Nie trzeba mieć w domu drukarki. Opis, jak wykonać zadanie bez wydruków, znajduje się na filmie.

 

Muzeum Śląskie zaprasza osoby posługujące się Polskim Językiem Migowym na wykłady związane z szeroko pojętą sztuką. Porozmawiamy o sztuce, której przekaz odzwierciedla światopogląd i system wartości artystów. Ten przekaz może być pozytywny lub negatywny. Jak w tym kontekście wygląda odpowiedzialność twórcy za odbiorcę? Czy artyści rozumieją swoją odpowiedzialność za kształtowanie światopoglądu i przekonań swoich odbiorców? Na te pytania oraz wiele innych poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas wirtualnego spotkania z edukatorem. Dwa pierwsze wykłady – „Negatywna i pozytywna. Czy sztuka wpływa na ludzi?” oraz „Prawda i fałsz w sztuce” – są już dostępne w formie nagrań.