9876543210

Wojtek Mazolewski Quintet zagra w Krakowie

Strona główna » Imprezy Dodano: 2018-11-20

Już we wtorek, 20 listopada zespół wystąpi w Klubie Studio (Kraków, ul. Budryka 4). Wojtek Mazolewski Quintet „Komeda” to specjalny projekt koncertowy poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy. Mazolewski i muzycy jego kwintetu Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki od lat inspirują się muzyką tego wyjątkowego artysty. Jednak impulsem do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii „Church of Sound”. Zespół Wojtka Mazolewskiego oprócz autorskich kompozycji zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

 

 

Tej jesieni zespół zaprezentuje pełny koncertowy program z muzyką tego artysty. Jak zawsze po zespole Wojtka Mazolewskiego możemy spodziewać się nieoczywistych aranżacji, prezentujących świeże współczesne spojrzenie na dorobek Krzysztofa Komedy. Koncert w Krakowie, w klubie Studio odbędzie się we wtorek, 20 listopada, o godz. 20. Bilety kosztują od 69 do 99 złotych i są już w sprzedaży.

 

Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się tam echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aphex Twina. Ostatni studyjny album zespołu pt .„Polka" uzyskał w Polsce status Platynowej Płyty, a publiczność wypełniała sale w 21 krajach na ponad 200 koncertach.Fenomen WMQ zauważyły polskie i zagraniczne media. Portal JazzSoul.pl napisał: „Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów.” W ostatnich dniach nakładem brytyjskiej wytworni Whirlwind Recordings ukazała się światowa edycja album „Polka " kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Najnowsze wydawnictwo gdańskiego artysty zostało entuzjastycznie przyjęta przez zagraniczne media.

 Prestiżowy amerykański magazyn jazzowy „DownBeat” przyznał albumowi „Polka - Worldwide Deluxe Edition” maksymalną ocenę pięciu gwiazdek a angielski portal „Kind of Jazz" uznał go za jednego z kandydatów do tytułu „Płyty Roku”. Amerykański portal Stereogum wybrał "Polkę" obok albumu m.in Weyna Shortera do grona najlepszych płyt sierpnia.To nie pierwsze wyróżnienia dla kwintetu Wojtka przyznane przez zagraniczne media. W zeszłym roku utwór „Theme de YoYo" z singla „London” (wydawca Lanquidity Records) został wybrany przez legendę brytyjskiego radia BBC, Gillesa Petersona do pięćdziesiątki najlepszych utworów jazzowych 2017 roku.

 

Zapowiada się wyjątkowy wieczór w klubie Studio! Na wtorkowy koncert zapraszają Agencje koncertowe Grajnia oraz Borówka Music.