9876543210

Wszyscy jesteśmy dziećmi tego świata -Łódz Galeria Manhattan

Strona główna » Polecamy Dodano: 2015-04-20

Wystawa „Wszyscy jesteśmy dziećmi tego świata” jest kontynuacją pomysłu, który powstał w ubiegłym roku przy okazji projektu „Tworzy się Łódź”, by w cyklu rocznym organizować w Galerii Manhattan zbiorowe prezentacje młodego środowiska artystycznego Łodzi. Ubiegłoroczna prezentacja poświęcona była miastu. Potraktowała je jako przestrzeń artystycznego dialogu, a poprzez nadanie jej wieloznacznego tytułu stała się metaforą dokonujących się zmian w mieście, także tych odnoszących się do potencjału ludzkiego.

 

Tegoroczna wystawa swoim tytułem przywołuje fantazmat dziecięcego świata, którego pokłady spoczywają w każdym z nas, ale wraz z wiekiem i dojrzewaniem tłumimy go i spychamy w głąb siebie. Przyjmując za Paulem Klee stwierdzenie, że to właśnie w energii dziecięcej ukryty jest potencjał kreacji, wystawa pomyślana został jako artystyczne spotkanie osób, które pragną wypowiedzieć się w duchu nieskrępowanej wolności, i którym bliskie są problemy sztuki najnowszej zarówno w sensie formalnym jak i intelektualnym i społecznym. Młodzi artyści zaproszeni do projektu z jednej strony nawiązują do sztuki najnowszej, a z drugiej prawem młodości, puszczają wodze fantazji, odwołują się do własnej ekspresji twórczej.

 

W wystawie udział wezmą ostatni absolwenci oraz studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi: Kaja Baca, Monika Cichosz, Magdalena Fijałkowska, Cyprian Łukasik, Wojciech Myrosznyczenko, Piotr Pasiewicz, Kosma Woźniarski, Karolina Zaborska.

Podczas wernisażu wystąpi Zespół Łukasza z Bałut w składzie: Łukasz Loba /akordeon, Łukasz z Bałut /gitara, śpiew.

 

Galeria Manhattan, Łódź, ul. Piotrkowska 118

24 kwietnia – 15 maja 2015

 

otwarcie: 24 kwietnia, godz. 19.00