9876543210

Zespół Mortas - "Za tysiąc lat"!

Strona główna » Aktualności Dodano: 2019-10-09

Po bardzo dobrze przyjętym utworze "Jeśli" i kawałku "Dom", który podbija między innymi Listę Przebojów Programu III Polskiego Radia, powracają z kolejną nowością! Zespół Mortas, bo o nich mowa, prezentują nowy kawałek - "Za tysiąc lat"! Łódzcy artyści opublikowali właśnie swój nowy singiel, "Za tysiąc lat". Liryczny, subtelny utwór, oparty na wyjątkowo prostej melodii, utrzymany jest w charakterystycznym dla Mortasa stylu. Kawałek miał swoją premierę w sobotniej odsłonie audycji "Markomania" Marka Niedźwieckiego na falach Programu III Polskiego Radia. Piosenkę poleca także Piotr Stelmach, dziennikarz radiowej Trójki - poprzedni singiel zespołu, "Dom" zyskał jego gorąca rekomendację.

 

"Za tysiąc lat" to niezwykle udany kawałek debiutującego zespołu, utwór ten jest wyjątkowo radiowy, melodyjny, charakterystyczny - przez co zapada w pamięć. Polecamy Wam go gorąco - do grania i do słuchania! Mortas to zespół, składający się z trzech utalentowanych muzyków - Adama

Mortasa, Bartka Tarkowskiego i Michała Korpeckiego. Muzykę, jaką tworzą, określić można jako fuzję wielu gatunków, m.in. popu, rocka, muzyki elektronicznej i poezji śpiewanej, która jest ich wielką inspiracją. "Za tysiąc lat" zapowiada album zespołu, który ukaże się w początkach 2020 roku nakładem SP Records.