21. edycja Jazztopad Festival

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2024-06-10

Jazztopad Festival, odbędzie się w dniach 15–24 listopada 2024 roku we Wrocławiu. 

 

Po raz kolejny będziemy mogli celebrować koncerty mistrzów jazzu i muzyki improwizowanej oraz wspólnie odkrywać nowych, jeszcze mało znanych w Polsce artystów. Wszyscy tworzą wspaniałe i unikalne projekty, o czym przekonamy się tej jesieni. 
 
Swoje dziewięćdziesiąte urodziny w NFM świętować będzie Abdullah Ibrahim – jedna z ostatnich legend jazzu z mojej listy marzeń. Bardzo się zatem cieszę, że ów artysta wreszcie wystąpi we Wrocławiu. Festiwal otworzy dedykowany Ornettowi Colemanowi koncert w gwiazdorskiej obsadzie z udziałem, między innymi, Denarda Colemana – jego syna, a także Ambrosa Akinmusira, Isaiaha Colliera i Jakoba Bro.
Po raz pierwszy będziemy gościć takich wybitnych muzyków, jak Samora Pinderhughes, Linda Fredriksson, Aja Monet, Sarah Murcia czy Sun-Mi Hong. Nie zabraknie wielkich powrotów – nasze zaproszenie bowiem ponownie przyjęli: The Necks, Saagara z Wacławem Zimplem i Giridharem Udupą czy Kris Davis. Ta ostatnia pojawi się zLutosławski Quartet w premierowym projekcie, a także w duecie z legendą australijskiego jazzu – Paulem Grabowskym. 
Do zobaczenia w listopadzie!
 
Źródło: nfm.wroclaw.pl