"Czarny Pistolet" - premiera w teatrze Barakah

Strona główna » Premiery / Zwiastuny Dodano: 2018-11-19

„I potem kupiliśmy te pistolety. Małe pistolety. Zastrzeliliśmy psa, a potem mój przyjaciel strzelił z bardzo daleka, celując w moją siostrę, myśląc, że się nic nie stanie. Trafił ją tuż pod oko. Prawie w sam środek. Pocisk rozciął policzek. Mój tata rozwalił te pistolety ze swoim bratem. Krzyczeli równocześnie <<Kurwa!>> i deptali. Wyglądali całkiem zabawnie”.

„Czarny Pistolet" to monodram w wykonaniu Krzysztofa Bochenka wyprodukowany w krakowskim Teatrze BARAKAH. Jest historią człowieka, który pod wpływem emocji związanych z pogrzebem najbliższego przyjaciela, przy pomocy gitary i piosenek Włodzimierza Wysockiego, stara się powrócić myślami do przeszłości. To nie tylko rozrachunek z życiem, ale również próba ponownego odnalezienia jego sensu. 

„Czy pamiętasz jeszcze tamten dom?
Los cię gdzieś przemieścił dawno stąd.
Nie wie sam, co stracił, szczerze wyznam to,
Kto w tym domu nie był i nie widział go”.

Krzysztof Bochenek wykonuje piosenki Włodzimierza Wysockiego w kilku językach. Scenariusz nie jest biografią Wysockiego, jego teksty i piosenki to tylko pretekst dla głównego bohatera do odnalezienia i pokonania swoich własnych demonów. Kilka wspomnień i historii przewijających się na scenie powstało na podstawie rozmów syna – jednocześnie debiutującego scenarzysty i reżysera przedstawienia, Filipa Bochenka – z ojcem.

reżyseria i scenariusz: Filip Bochenek
przy wykorzystaniu piosenek Włodzimierza Wysockiego / tłumaczenie: Julian Brudzewski, Michał B. Jagiełło, Andrzej Mandalian, Wojciech Młynarski, Wiktor Woroszylski
obsada: Krzysztof Bochenek

Linki:
http://bit.ly/2ueib8I
http://bit.ly/2tiwI6V
http://bit.ly/2si2cVS

Data premiery: 25 XI 2016 
Czas trwania: 60 min.
____________________________________________
BILETY: 30/20 zł

✘ Zakup: 
- pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28, 
http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety-i-wynajem/,
- przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca).

✘ Rezerwacja: 
rezerwacje@teatrbarakah.com / 12 397 80 47 / w barze