"Nimf()manka" bez cenzury: 3 nowe fragmenty z pełnej reżyserskiej wersji

Strona główna » Premiery / Zwiastuny Dodano: 2014-09-12

gutekfilm.pl

Przedstawiamy 3 fragmenty z pełnej reżyserskiej wersji „Nimf()manki” Larsa von Triera, którą będzie można zobaczyć w polskich kinach na specjalnych pokazach od 15 września 2014.W pierwszym fragmencie oglądamy Joe – w tej roli Charlotte Gainsbourg – podczas wizyty u psychologa, koniecznej do uzyskania zgody na zabieg aborcji, któremu chce się poddać bohaterka. W drugim poznajemy jedną z uczestniczek terapeutycznej grupy uzależnionych od seksu, która postanowiła przedawkować seksualne doznania z nadzieją, że w ten sposób się wyleczy. W ostatnim z fragmentów K. (Jamie Bell) zapoznaje Joe z „milczącą kaczką”.Uwaga: filmy zawierają ostre sceny erotyczne.

 

 

Fragment nr 1:

 

 

 

 

 

 

Fragment nr 2:

 

 

 

 

 

 

Fragment nr 3:

 

 

 

 

 

 

Fragmenty do obejrzenia w przeglądarce Internet Explorer. W przypadku używania innych przeglądarek fragmenty można obejrzeć pod tym linkiem: FRAGMENTY NIMFOMANKA

 

Od 15 września – równolegle ze światową premierą – w polskich kinach odbędą się specjalne pokazy pełnych wersji obu części „Nimfomanki”, których skrócone z powodów obyczajowych wersje obejrzało w polskich kinach 230 tys. widzów. Krytyka powszechnie uznała "Nimfomankę", nawet w wersji niepełnej, za najważniejsze dokonanie w karierze twórcy „Przełamując fale”, „Melancholii” i „Antychrysta”. 


W dzisiejszym świecie opętanym przez seks, „Nimfomanka” jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o śmiałej i odważnej kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i seksualnego spełnienia. Pełna wersja filmu z udziałem gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Uma Thurman, Jamie Bell i Willem Dafoe jest dłuższa o ponad 90 minut i zawiera jedne z najodważniejszych scen w dziejach kina. 


Lars von Trier, nieustająco prowokujący widzów, stworzył przenikliwe erotyczne arcydzieło - film, który podzielił widownię na entuzjastów i krytyków oburzonych tym, że przekroczone zostały granice tego, co wolno pokazywać na ekranie.

 

źródło: Gutekfilm.pl