Agnieszka Urbańska z Wandzią dla dzieci

Strona główna » Polecamy Dodano: 2017-10-15

Moja wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach…
Agnieszka Urbańska na spotkaniu z młodymi czytelnikami.

 

11 października w Oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej miało miejsce niezwykle sympatyczne spotkanie z autorką książek dla dzieci - Agnieszką Urbańską.
Z wykształcenia polonistka, doktor nauk humanistycznych, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania wielbicielka zwierząt, kryminałów i biżuterii.
Spotkanie z uczniami II klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Krośnie zaczęła od detektywistycznych zagadek i tajemniczego gościa - Wandzi Węszynos. Lalka Wandzia uszyta na wzór książkowej bohaterki, miała nos
z drewnianego koralika, ciche usposobienie i nieco wymiętą sukienkę. Podczas spotkania siedziała grzecznie na stoliku. Książkowa Wandzia jest ciekawska, uparta, pomysłowa i jest detektywem. I przede wszystkim ma nosa do zagadek. O jej mrożących krew w żyłach przygodach można przeczytać w serii książek detektywistycznych pt. „Wandzia Węszynos
i wyjce z miasteczka” i „Wandzia Węszynos i cienie z doliny”.
Agnieszka Urbańska odpowiadała na pytania zadawane przez młodych czytelników. Spośród wszystkich wyłaniało się wciąż jedno – jak to jest być pisarzem i skąd brać pomysły na książki? One po prostu przychodzą – odpowiada pisarka. Według niej to kwestia patrzenia na świat, bawienia się codziennością. Spotkania z czytelnikami stają się również źródłem inspiracji. Jak mówi Agnieszka Urbańska- być pisarzem to mieć wyobraźnię, która pracuje na pełnych obrotach. Pisanie daje jej bardzo dużo radości.
Książki Agnieszki Urbańskiej dla młodszych i trochę starszych czytelników to m.in.: „Rycerz na karuzeli”, „Potwór z ulicy Pomidorowej”, Nasze prosię gra na nosie”, „Czarownica w wielkim mieście”, „Księżniczka z innej bajki”, „Królewicz Pinezka i królewna Lenka”.
Spotkanie z Agnieszką Urbańską zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Krosna w ramach projektu „Literackie podróżowanie”.
Elżbieta Staroń

 

Źródło: http://www.kbp.krosno.pl/