Akademia Melomana NFM - nowy projekt edukacyjny startuje już w październiku

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-09-23

Akademia Melomana NFM to nowy projekt, który powstał z myślą o naszych najwierniejszych słuchaczach. Obejmuje cykl zajęć przeznaczonych dla osób dorosłych, które pragną pogłębiać swoją wiedzę i stać się świadomymi uczestnikami życia kulturalnego. Podczas spotkań studenci poznają podstawy zasad muzyki oraz harmonii, będą też uczestniczyć w wykładach, m.in. z historii muzyki, oraz projektach warsztatowych, w tym z tańca ludowego, muzycznego teatru dźwięków czy emisji głosu. Ponadto członkowie Akademii odkryją zakamarki gmachu NFM i będą mogli uczestniczyć w wybranych próbach generalnych, koncertach kameralnych i symfonicznych organizowanych przez instytucję.

Pragniemy stworzyć przyjazne warunki do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Wrocławia, dlatego też nieodłącznym elementem Akademii będą spotkania przy kawie, wycieczki oraz wspólne rozmowy, by razem poszerzać pasje i wiedzę o muzyce.

Wszyscy studenci Akademii Melomana NFM otrzymają indeks oraz legitymację studencką.

REKRUTACJA
 

Uroczysta immatrykulacja Akademii Melomana NFM, podczas której wykład inauguracyjny wygłosi Dyrektor NFM, prof. dr hab. Andrzej Kosendiak, odbędzie się 21 października 2022 r. o godz. 16.00.  
 
Aby zostać uczestnikiem Akademii Melomana NFM wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej (https://www.nfm.wroclaw.pl/zapisy-akademia-melomana) lub zapisać się stacjonarnie oraz wnieść opłatę zgodnie z tabelą płatności.

Rekrutacja odbędzie się w dniach 1–30 września 2022. Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

WYKŁADY

Studenci Akademii będą mieli okazję wysłuchać wielu pasjonujących wykładów organizowanych w dwóch formułach:
  • wykłady cykliczne: historia muzyki, instrumentoznawstwo, zasady muzyki, 
  • wykłady okazjonalne, poprzedzające koncerty: m.in. z historii muzyki popularnej, tajników librett operowych, polifonii życia – historii F.X. Scharwenki, muzyki i architektury oraz wiele innych.  
WARSZTATY
Podczas zajęć w Akademii pragniemy wspierać nie tylko rozwój intelektualny naszych studentów, ale i zadbać o ich odpowiednią kondycję. Proponujemy udział w warsztatach:
  • taniec ludowy,
  • rytmika dla dorosłych,
  • emisja głosu,
  • muzyczny teatr dźwięków,
  • Chór Melomana,
  • Chór Rodzinny.
SPOTKANIA

Studenci Akademii Melomana NFM będą mogli uczestniczyć w szeregu spotkań i dyskusji. Zapoznają się z kulisami tworzenia muzyki, zgłębią poszczególne style i zasady jej interpretacji, poznają tajniki pracy zespołów NFM oraz samych artystów: instrumentalistów, dyrygentów, kompozytorów, krytyków muzycznych, także tych osób ze środowiska muzycznego Wrocławia, które aktywność zawodową mają już za sobą, a których doświadczenie i mądrość pozwoli czerpać wiedzę dostępną tylko nielicznym.
PRÓBY I KONCERTY
 
Studenci Akademii będą mogli dwukrotnie w danym semestrze uczestniczyć w wybranych koncertach organizowanych przez NFM. Przyjrzą się też z bliska pracy dyrygenta i orkiestry, uczestnicząc w wybranych Otwartych Próbach Generalnych.  
 
Ponadto studenci Akademii na podstawie Legitymacji Studenta Akademii Melomana NFM będą mogli nabyć bilety na inne wybrane koncerty organizowane przez NFM z dedykowaną zniżką.
 

Szczegółowe informacje o akademii Melomana znajdują się na stronie: https://www.nfm.wroclaw.pl/edukacja-dla-doroslych/akademia-melomana.

Źródło: nfm.wroclaw.pl