Bytomskie Centrum Kultury w Październiku 2021

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2021-10-05

8 października (piątek), godz. 18.00
SZANTY W OPERZE – V edycja wyjazdowa W BECEKU

Przenosimy do BECEKu dźwięki, klimat i publiczność, a wszystko w jednym celu – wspólnej uczty muzycznej przy koncertach czołówki polskiej sceny szantowej. Wystąpią: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Sąsiedzi oraz  North Cape.

Miejsce: Sala ToTu, bilety: WYPRZEDANE!


11 października (poniedziałek), godz. 20.00
ANOTHER PINK FLOYD – 25 lat Płyty „PULSE”

Jeden z najlepszych zespołów grających muzykę Floydów na żywo. Klimat, emocje, doskonała gra starannie zaprojektowanych świateł i wizualizacji przeniesie wszystkich widzów w świat Pink Floyd którego nie można zaznać słuchając jedynie płyt.

Miejsce: Sala ToTu, bilety: 70, 85, 90 zł


14 – 17 października
BYTOMSKI FESTIWAL LITERACKI DLA DZIECI  I MŁODZIEŻY. BECEK CZYTA

Do udziału w prawie 40 wydarzeniach zaprosiliśmy Pisarzy, Ilustratorów, Grafików, Fotografików, Praktyków i Specjalistów. Podczas 4 festiwalowych dni zapraszamy na spotkania autorskie i warsztaty z najlepszymi polskimi pisarzami m.in.: Michałem Rusinkiem, Przemysławem Staroniem, Tomaszem Samojlikiem, Rafałem Witkiem, Bogusiem Janiszewskim, Dominiką Czerniak – Chojnacką, Wojciechem Mikołuszko, Cezarym Harasimowiczem, a także bohaterami książek m.in. Stasiem i Jadzią Pętelką, Kicią Kocią, psem Dżokiem, #Superherosami z piłkarskich boisk. W trakcie festiwalu odbędą się warsztaty edukacyjne dla rodziców oraz przyszłych rodziców (m.in. czytelnictwo prenatalne – „Czytamy do brzuszka”), spotkania z ilustratorami oraz wystawy: BAJTLE Arkadiusza Goli oraz LAS WITA WAS w MBP Bytom. Szczegóły becek.pl/becek_czyta

19 października (wtorek), godz. 18.00, 20.45
KORTEZ – KWADRO TOUR W BYTOMIU

Na program koncertu oprócz kluczowych piosenek m.in.:  „Zostań”, „Od dawna już wiem”, „Hej Wy”, „Pierwsza”, „Z imbirem", „Nic tu po mnie" składa się także kilka nowych kompozycji jak i tych rzadziej wykonywanych: „Co myślisz?”, „Czy to już jest dno?”, „Wiem, że mnie podglądasz”.

Miejsce: Sala ToTu, bilety: 139 - 159 zł (dostępne wyłącznie: www.biletyna.pl)


23 października (sobota), godz. 18.00
„NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI I MUZYKA FILMOWA KRZESIMIRA DĘBSKIEGO” – KONCERT z udziałem orkiestry pod dyrekcją Kompozytora

Wykonawcy: Koncertowa Orkiestra Dęta „Power of Winds” oraz kwartet smyczkowy pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, Katarzyna Grzesiek oraz uczestnicy zajęć wokalnych Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i nr 2 w Bytomiu oraz chór złożony z mieszkańców miasta.

Przygotowanie aranżacji: Klaudiusz Jania. Przygotowanie uczestników zajęć wokalnych 
i chóru: Anna Akram, Patrycja Cisło, Anna Górecka-Czarny, Małgorzata Nowak.

Wydarzenie poprzedzi uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Bytomia 
w dziedzinie kultury – MUZA 2021 oraz Młodzieżowych Nagród Prezydenta Bytomia
w dziedzinie kultury – WENA 2021.

Miejsce: Sala ToTu, bilety: 35 zł / ulgowe: 25 zł


25 października (poniedziałek), godz. 19.00
Spektakl „KOBIETA IDEALNA”

Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy godzić się z upływającym czasem? Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje... do czasu. Doskonała komedia o mieszaniu ról damsko-męskich, o konieczności łączenia sił i o znajdywaniu radości w małych rzeczach.
Obsada: Magdalena Wójcik, Michał Milowicz, Darek Kordek, Piotr Dąbrowski.

Miejsce: Sala ToTu, bilety: 70 zł

26 października (wtorek), godz. 19.30
EDYTA GEPPERT -  Koncert

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Koncerty Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi.

Miejsce: Sala ToTu, bilety: 85, 95 zł

 

27 października (środa), godz. 17.00, 19.30
ANDRZEJ PIASECZNY AKUSTYCZNIE

Koncert w kameralnym wydaniu i nowych, akustycznych aranżacjach. Na scenie BECEKu dwa koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę – w takiej oprawie największe przeboje Piasecznego zabrzmią naprawdę wyjątkowo.

Miejsce: Sala ToTu, bilety: 100, 110 zł

 

28 października (czwartek), godz. 17.30
HER i HIS – STORY II –„Lwów epoki Lema” w 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema. SPOTKANIE z prof. Stanisławem Sł. Nicieją.

Bytomskie Centrum Kultury oraz Liga Kobiet Nieobojętnych zapraszają na spotkanie z prof. Stanisławem Sł. Nicieją wokół postaci Stanisława Lema oraz miasta Jego młodości - Lwowa. To temu miastu zadedykował książkę „Wysoki Zamek”. Podczas spotkania profesor Nicieja opowie także o wybitnych postaciach, które pochodziły ze Lwowa i związane były z „lwowską epoką” Stanisława Lema. Dofinansowano ze środków Gminy Bytom.

Miejsce: Sala ToTu.

 

30 października (sobota), godz. 14.00 – 20.00
BECEKOWY POKÓJ GIER

Zapraszamy do wspólnej zabawy! Pamiętajcie, że nie liczy się ani wiek, ani umiejętności, a dobry humor, otwartość na poznanie nowych planszówek i graczy, no i oczywiście chęć rywalizacji.

Miejsce: Sala BAŚKA, bilety: 5 zł

 

30 października (sobota), godz. 16.00, 19.00
RAZ DWA TRZY– „30 lat jak jeden koncert…”

Zawsze wierni sobie, zawsze obok głównego nurtu. Zespół Raz Dwa Trzy wyruszył w trasę, którą świętuje 30-lecie działalności. Od początku konsekwentnie trzymają się z dala od mainstreamu i blasku fleszy. Ich znakiem rozpoznawczym pozostaje mistrzowskie połączenie niebanalnego talentu literackiego Adama Nowaka z prawdziwą muzyczną finezją jego kolegów.

Miejsce: Sala ToTu, bilety: 130 zł