6543210

Cris Mili i jej „Deszcz”

Strona główna » Aktualności Dodano: 2021-05-11

Pod pseudonimem Cris Mili kryje się Aleksandra Rosińska, która zasłynęła w latach 90’ rolą córki Olgierda Halskiego, granego przez Marka Kondrata w kultowym serialu „Ekstradycja”. Teraz CrisMili, choć z muzyką związana jest od zawsze, prezentuje swój debiutancki singiel „Deszcz”.Singiel od razu wpada w ucho i świadomość. Na pewno przykuwa swoją lekkością i nienachalną przebojowością.

Z pewnością można stwierdzić, że już w tym utworze możnawychwycić różne style. Tak sama Artystka określa swoją muzykę:  to Pop alternatywny, z elementami, akurat w tym utworze, nawiązującymi do muzyki Latino i melodyką rodem z lat 90, wtedy się wychowałam. Również tekst utworu, oczywiście napisany przez Cris Mili, można uznać za poetycki i intrygujący. Gdy próbujemy podpytać Cris o jego znaczenie, tak odpowiada:  Utwór może mieć szeroką interpretacje i zostawiam na nią przestrzeń słuchaczom.

Tytułowy deszcz jest metaforą czegoś upragnionego, co ma ukoić smutkii zmyć wszystko to co złe. Każdy ma inny Deszcz, a czym jest mój, to moja słodka tajemnica.Do piosenki powstał również teledysk, inspirowany i mocno związany z treścią utworu. Jak narodziła się jego koncepcja? Teledysk z założenia miał być prosty. Chciałam bardziej pokazać stany  emocjonalne i zagrać mimiką tęsknotę i oczekiwanie na upragniony deszcz, który niestety nie spadł. Postać lalki jest trochę symbolem osób, które trwają w wyuczonej pozie i nie mogą się z niej wydostać. W kolejnych teledyskach będzie ciąg dalszy.

Płyta jest swoistą drogą budzenia się z życiowego snu–odpowiada wokalistka.Nawiązując do jej słów, „Deszcz” to zapowiedź większego materiału, który, tak jak nowy singiel, z pewnością tak samo was zauroczy. Ola Rosińska, bo tak naprawdę nazywa się wokalistka, w latach 90, zasłynęła m.in. rolą Basi Halskiej, córki komisarza Halskiego  (w  tej  roli  Marek  Kondrat)  w  jednym  najpopularniejszych  seriali  w  historii polskiej telewizji czyli „Ekstradycji”. Obecnie swój talent aktorski, uaktywnionyw dziecięcych latach, chce połączyć z muzyką. Brzmi to ciekawie i intrygująco... Dlatego
mocno zachęcamy do śledzenie jej i jej twórczości w social media, zwłaszcza, że to dopiero początek jej kampanii promocyjnej.

FB https://www.facebook.com/crismilimusic

Instagram https://www.instagram.com/crismili_official/YT

„Deszcz” w serwisach streamingowych https://ffm.to/crismiliDESZCZ

Źródło: akademiamm.pl