Czym jest jakotako?

Strona główna » Polecamy Dodano: 2016-03-08

Projekt społeczny "jakotako"
Jest to projekt organizowany w ramach Olimpiady Projektów Społecznych Zwolnieni z Teorii przez studentki Komunikacji Wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim – dwie Kasie, Olgę i Karolinę, które problem społeczny dostrzegły we wszechobecnej brzydocie, marazmie, braku świadomości i rozleniwieniu.

 

 

"Zwolnieni z myślenia żyjemy jakotako
Bezrefleksyjnie wyrzucamy niedawno kupione, a już zniszczone rzeczy. Produkty, które miały dać nam szybki i łatwy efekt zawodzą nas po raz kolejny."
Autorki projektu zauważyły, że niechlujność zaczęła być powodem do dumy i śmiechu, a precyzja i odpowiedzialność – nudna. Problem stanowi dla nich upadek rzemieślnictwa, i to jak niewiele osób korzysta dziś z usług szewca czy krawca, bo rzeczy codziennego użytku łatwiej jest wymienić niż naprawić.

 

Cel projektu
Zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem bylejakości otaczającego nas świata. Zachęcenie do poszukiwania, zastanawiania się i zadawania pytań. Wypracowanie własnej definicji słowa ‚jakość’.
Projekt jest również okazją do rozwoju dla autorek. Zdają sobie sprawę, że nie są idealne, lecz każda w wymiarze codziennym walczy z "jakotakością". Projekt ma być dla nich punktem zwrotnym, pozwolić na poszerzenie wiedzy i świadomości.
Jak planują go osiągnąć?
Blog oraz fanpage na facebook’u stanowią ich pole działania. To na nich publikują efekty swojej pracy. Na Instagramie podejrzeć można kulisy powstawania projektu. Oprócz tego organizują wydarzenia, które pomogą nie tylko dostrzec problem jakotakości, a i go rozwiązać. Do tej pory udało im się zorganizować wykład profesora Jana Miodka "Bez ciekawości, nie ma mądrości" na temat frazeologizmów i przysłów polskich, w którym wzięło udział ponad 100 osób. Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym przez jakotako były warsztaty z pielęgnacji i renowacji obuwia, poprowadzone  przez wrocławskiego blogera modowego Dawida Tymińskiego (Secondhand Dandy).
Autorki zapowiadają, że to jeszcze nie koniec ich działań.
Jeśli chcesz obserwować zmagania autorek projektu z "jakotakością" obserwuj je tutaj:

·strona internetowa: 

http://www.jakotako.com.pl
·Facebook: 

http://www.facebook.com/jestesmy.jakotako
·Instagram: 

http://www.instagram.com/jakotakoinsta

 

Źródło: http://www.jakotako.com.pl/projekt/