Gateway To Space - Wystawa w Warszawie

Strona główna » Polecamy Dodano: 2016-11-30

Gateway To Space - Wystawa
Bilety na wyjątkową wystawę Gateway To Space już w sprzedaży! Kup wejściówki na wyjątkową wystawę na Mińskiej 65 w Warszawie.


Wielka sensacja 2016 roku, największa na świecie wystawa „nie z tej Ziemi” pod patronatem NASA po raz pierwszy w Polsce! Wspaniała kolekcja amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center prezentująca historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego.
Rodzaje biletów w sprzedaży**:
-Normalny
-Ulgowy (Studenci do 26 r.ż. oraz osoby powyżej 65 r.ż.)
-Szkolny (dzieci i młodzież do 19 r.ż.)
-Osoby Niepełnosprawne
Przewidywany czas zwiedzania wystawy: 2 godz.
Wśród ponad 100 kosmicznych eksponatów, prezentowanych na 3 000 metrów kwadratowych powierzchni obiektu przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie (obiekt spełniający wymogi NASA) zobaczyć można m.in. oryginalny moduł pochodzący ze stacji kosmicznej MIR ważącej 135 ton, międzynarodową stację kosmiczną ISS, modele rakiet, promy kosmiczne jak Wostok czy Woschod, dwutonowy silnik rakietowy, Sputnik 1, kapsułę Apollo, łaziki kosmiczne wśród nich Lunar Rover, który uczestniczył w misji Apollo, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, oryginalne skafandry kosmonautów w tym umundurowanie Gagarina, asteroidy i kamienie księżycowe. Wszystkie eksponaty można dotknąć i obejrzeć ze wszystkich stron, a także wejść do środka większości z nich. W końcu możemy udać się w przestrzeń kosmiczną nie opuszczając naszej planety.
Kilkanaście wyjątkowych symulatorów pozwoli nam m.in. odbyć lot na Księżyc, poczuć stan nieważkości, pomajsterkować przy stacji kosmicznej wśród gwiazd czy postawić swoją stopę na srebrnym globie. Ekspozycja ukazuje techniczne i naukowe aspekty podróży w kosmos, skupiając się na historii misji kosmicznych i ich ścisłym związku z człowiekiem, przedstawiając przedmioty związane z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej. Kosmiczna wystawa to niebywała podróż w czasie i historia ekspansji przestrzeni kosmicznej zarazem. Swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko pochodzeniu, ale także szerokiemu przekrojowi prezentowanych kosmicznych różnorodności. Eksponaty, które zobaczyły już ponad 3mln osób w innych miastach europejskich, Stanach Zjednoczonych oraz w Afryce Południowej, dojadą do Polski prosto z NASA!
Zrób sobie zdjęcie w prawdziwym kombinezonie astronauty, spotkaj legendarnego Dartha Vadera, dotknij kamienia księżycowego własnymi rękami, sprawdź jak hodowane są warzywa wewnątrz stacji kosmicznej i jak korzystać z toalety będąc w kosmosie! Na wystawie Gateway To Space odwiedzisz specjalną strefę Space Camp, gdzie poczujesz się jak podczas galaktycznej wyprawy i dowiesz się również skąd w kosmosie automat do Coca-Coli i dlaczego nie zrobił tam kariery. Wystawa jest także wyjątkową lekcją historii i okazja dla młodzieży szkolnej i pedagogów do weryfikacji wiedzy teoretycznej drogą praktyczną.

Informacje dotyczące biletów
**Wstęp bezpłatny przysługuje dziecku do 6 r.ż. Z jedną osobą dorosłą może wejść bezpłatnie dwójka dzieci do 6 roku życia. Dla każdego kolejnego dziecka należy kupić bilet zgodnie z cennikiem. Warunkiem koniecznym jest posiadanie dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka (akt urodzenia, dowód osobisty, paszport, książeczka zdrowia).
Bilet ulgowy przysługuje studentom do 26 r.ż. oraz seniorom powyżej 65 r.ż., którzy posiadają ważny dokument upoważniający do korzystania z ulgi.
Bilet szkolny przysługuje dzieciom i młodzieży posiadającym ważną legitymację szkolną oraz zorganizowanym grupom dziecięcym w wieku przedszkolnym.

 

Źródło i bilety: https://www.ebilet.pl/biznes/targi/gataway-to-space/