Joanna Duda – pianistka, kompozytorka, artystka wizualna

Strona główna » Polecamy Dodano: 2021-04-16

Joanna Duda – pianistka, kompozytorka, artystka wizualna. Zasoby dźwiękowe jakimi operuje to brzmienie fortepianu, własne instrumenty skonstruowane na bazie preparowanych brzmień oraz sequencery, w których konstruuje struktury rytmiczne. Nie stroni od pozornej brzydoty zdezelowanych instrumentów i szuka estetyki brzmieniowej tam, gdzie pozornie jej brak. Projekty artystki to solowy album KEEN (Alpaka rec.2019) i Joanna Duda Trio (Maksymilian Mucha – kontrabas, Michał Bryndal – bębny). Oba projekty charakteryzują się łączeniem brzmień elektronicznych z akustycznymi w sposób osmotyczny, organiczny i warstwowy, co odzwierciedla styl kompozytorski artystki.

Joanna Duda stworzyła instalację TRACK(S), video - art Flow (m.in. Księgarnia – Wystawa w Krakowie, Hamburger Bahnhof w Berlinie), video – art i instalację Pamięć Wody (polsko-japońska kooperacja). W 2017 roku powołała do życia Joanna Duda Trio, które zagrało m.in. na Jazzahead! 2018 w Bremie, na festiwalach jazzowych w Edmonton i Vancouver oraz w ramach Jazzconnective w Helsinkach. Skomponowała muzykę do wielu spektakli teatralnych (Teatr Amareya – m.in. Nomadic Woman, Kantor_Tropy: Collage). 

Artystka wykonuje także muzykę współczesną, między innymi z Lutosławski Piano Duo i Mischą Kozłowskim (płyta Unchained z kompozycjami Juliusa Eastmana wyróżniona przez magazyn Pizzicato oraz nominowana do International Classical Music Awards 2016). Współpracowała w elektroniczno - akustycznym trio wraz z Krzysztofem Knittlem i Markiem Chołoniewskim, które zaprezentowali podczas Festiwalu Ad Libitum (2019).

Od 2008 roku współtworzy Wojtek Mazolewski Quintet, który od lat reprezentuje polską muzykę jazzową na arenie międzynarodowej. Występowała między innymi w Vancouver, Hamilton, Edmonton, Tokio, Takasaki, Aomori, Kaliningradzie, Pekinie, Singapurze, Delhi, Szanghaju, Istambule, Bukareszcie, Budapeszcie, Berlinie, Weimarze, Londynie, Dublinie, Oslo, Sisimiut, Nuuk (Grenlandia).

WWW:
www.joannaduda.com

Management:
www.echoproduction.pl