John Malkovich w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

Strona główna » Wydarzenia Dodano: 2022-07-15

The Infernal Comedy: Confessions of a serial killer
14.08, niedz., 15.30 i 19.00, NFM, Sala Główna

 

Spektakl, na który pragniemy zaprosić, jest wydarzeniem bez precedensu i z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów. 14 sierpnia na scenie Sali Głównej NFM wystąpi bowiem jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów naszych czasów – John Malkovich. 

Kiedy martwy seryjny morderca wraca na scenę, aby zaprezentować swoją autobiografię podczas publicznego czytania, komedia nie jest dokładnie tym, co nas czeka. Ale czego byśmy chcieli od nowej opery/sztuki o mordercy kobiet na orkiestrę grającą na instrumentach z epoki, dwa soprany i jednego aktora?
 
„Oczekiwania zmieniają się całkowicie, kiedy dowiadujemy się, że John Malkovich zagra rolę Jacka, przedstawiającego swoje »Wyznania seryjnego mordercy«. Teraz możemy oczekiwać nieoczekiwanego. To też sprawiło, że odważyłem się  spróbować napisać libretto i dokończyłem je w ciągu kilku tygodni. Początek był prosty. W stand-up’owym stylu Jack przedstawia swoją książkę, którą ekstrawagancko nazwał »Piekielną komedią«. Dalej musiałem tylko wyobrazić sobie, co Jack kreowany przez Johna mógłby robić dalej. A to, co zrobił – czy to poszukiwanie prawdy? Kiedy sztuka była gotowa, reżyserowanie jej było czystą przyjemnością, zwłaszcza że dała Johnowi wiele przestrzeni do improwizacji – co oznacza ciągłe ulepszanie! John, pozostając idealnie wierny reżyserii, tekstowi i partnerom na scenie, na każdej próbie czy występie szukał nowych możliwości zaskoczenia siebie i nas. John Malkovich swoim występem osiąga ideał wszystkich sztuk dramatycznych: obecności chwili”.
Michael Sturminger
 
Martin Haselböck – dyrygent, kierownictwo artystyczne Orchester Wiener Akademie
John Malkovich – aktor
Chen Reiss – sopran
Susanne Langbein – sopran
Orchester Wiener Akademie
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne Wrocławskiej Orkiestry Barokowej
 
Producent: Musikkonzept
Scenariusz i reżyseria: Michael Sturminger
Koncepcja artystyczna i kierownictwo muzyczne: Martin Haselböck
 
Program:
The Infernal Comedy: Confessions of a serial killer
Spektakl w języku angielskim z dostępnymi napisami w języku polskim
 
 
Źródło: nfw.wroclaw.pl